Zorganizuj się w ogrodzie

Pogoda dopisuje, wiec kto tylko może spędza czas na łonie natury. Ogród to nie tylko relaks, ale również miejsce do pracy i nauki – zobacz, jak funkcjonalnie i modnie go „umeblować”.

Najmodniejszym trendem w aranżowaniu ogrodów są meble wykonane z europalet. Aż trudno uwierzyć, że te niezbyt piękne kawałki drewnianej sklejki dają aż tak ogromne możliwości, a na dodatek wspaniale wyglądają. Są one ekologiczne, funkcjonalne, efektowne, a przede wszystkim: niedrogie. W przeciwieństwie do tradycyjnego wyposażenia ogrodów, dodatki z palet zupełnie Cię nie ograniczają – bez względu na to, czy marzysz o leżance, kanapie, stoliku, schodach, krzesłach czy też półce. Wystarczy kilka gwoździ i nieco dobrych chęci, by w kilka chwil i niskim kosztem uzyskać niepowtarzalne, wygodne meble ogrodowe.

Ze względu na to, że europalety składają się z kilku równomiernie rozmieszczonych desek, są one też doskonałym ogrodowym parawanem. Ustawione pionowo nie tworzą ponurej ściany, ale są ażurową przegroda, która dostarcza odpowiednią ilość światła, ale jednocześnie chroni przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów.

Donice Podświetlane X-Pot TerraFormŹródło: www.terraform.pl

W towarzystwie mebli z europalet doskonale sprawdzają się rozwiązania z nowoczesną nutą – świecące donice są jednym z nich. Możesz umieścić w nich kwiaty, a jednocześnie cieszyć się ciepłym światłem w letnie wieczory. Jeśli szukasz niebanalnego pojemnika na drobiazgi, napoje lub przekąski, również wykorzystaj podświetlane donice. To także ciekawa alternatywa biurka lub stołu z wbudowanym oświetleniem: wystarczy, że na pojemniku położysz płytę z plexi. Kontrast, jaki tworzą modernistyczne świecące pojemniki i minimalistyczne meble z drewna to hit sezonu!

donice podświetlaneŹródło: www.terraform.pl

Jeśli nie dysponujesz dużym ogrodem, ale za to jesteś posiadaczem balkonu lub tarasu, wykorzystaj barierki. Stosując skrzynie kwiatowe od Elho możesz w elegancki sposób zagospodarować tę często pomijaną przestrzeń, a jednocześnie zapewnić sobie wygodne miejsce do pracy, relaksu czy też nauki.

Źródło: www.makeithome.pl

Ta funkcjonalna skrzynka sprawdzi się podczas letnich upałów. Dzięki podwójnemu dnu rośliny mają dostęp do wody nawet wówczas, gdy im jej nie dostarczysz. Wyjedź na wakacje bez obaw, Twoje kwiaty przetrwają!

 Źródło: www.makeithome.pl

Podobnie jak parawan z europalet, skrzynki kwiatowe też dają osłonę przed światem. Wypełnij je bujnymi roślinami i osłoń się przed niepożądanymi spojrzeniami sąsiadów.

Źródło: www.makeithome.pl

Źródło: www.makeithome.pl

Zapisz