Znamy najśmieszniejszych!

18 grudnia 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Chomik, który bardzo się gdzieś spieszy oraz jeleń-mistrz kamuflażu to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu Comedy Wildlife Photography Awards. Zobaczmy pozostałych wyróżnionych:

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (11)Źródło: www.boredpanda.com

Zabawne zwierzęta nie od dziś rządzą w Internecie. W tym roku ich niepodzielna władza została jeszcze lepiej podkreślona podczas rozdania nagród Comedy Wildlife Photography. Ideą konkuruj et wyłonienie najśmieszniejszej fotografii przedstawiającej zwierzęta w swoich naturalnych środowiskach.

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (10)Źródło: www.boredpanda.com

Bohaterem najlepszego ujęcia roku 2015 okazał się całkowicie niepozornego chomika. Pocieszny zwierzak jest jednak bardzo zdeterminowany, aby dotrzeć na czas w sobie tylko znane miejsce. Cała sytuacja została ujęta w doskonałym momencie, dzięki czemu „zwykłe” zachowanie małego gryzonia bardzo przypomina nasze.

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (12)Źródło: www.boredpanda.com

Jaki jest przepis na udaną-zabawną fotografię zwierząt? Przede wszystkim dużo cierpliwości, ponieważ przedstawiciele świata fauny nie są chętni do pozowania, a zrobienie idealnego ujęcia często zabiera wiele żmudnych godzin poświęconych na obserwację. Drugim ważnym składnikiem jest oczywiście czujne oko i dobry warsztat techniczny fotografa.

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (6)Źródło: www.boredpanda.com

To zaskakujące, że „śmieszne” zwierzę to najczęściej to, które… zachowuje się jak człowiek! Kto choć raz nie miał problemów z fryzurą, takich jakie spotkały jelenia z drugiej fotografii? Czy jest na sali osoba, która nigdy nie tańczyła niczym lemur? A foka śmieje się dokładnie tak jak my, gdy usłyszymy wyjątkowo udany dowcip.

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (3)Źródło: www.boredpanda.com

Najlepsza fotografia z chomikiem w roli głównej dała autorowi wycieczkę do Tanzanii i wysokiej jakości aparat Nikon D750 DSLR.

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (1)Źródło: www.boredpanda.com

Znamy już zwycięzców, jednak jeszcze raz zachęcamy do obejrzenia galerii wszystkich zgłoszeń, którą możecie znaleźć tutaj:

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (2)Źródło: www.boredpanda.com

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (4)Źródło: www.boredpanda.com

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (5)Źródło: www.boredpanda.com

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (7)Źródło: www.boredpanda.com

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (8)Źródło: www.boredpanda.com

2015 Comedy Wildlife Photography Awards (9)Źródło: www.boredpanda.com

Dodaj komentarz