Złóż miastu życzenia

Złóż miastu życzenia

Czego pragniesz w nowym roku? Zdrowia, szczęścia, pomyślności… a może też więcej zieleni w mieście, placów zabaw i koszy na śmieci? Złóż życzenia swojemu Miastu i pokaż, że jest dla Ciebie ważne!

nie olewamy miasta (2)Źródło: www.nieolewamymiasta.pl

W ramach akcji „Złóż życzenia miastu na 2016 rok” możesz zamanifestować swoje propozycje dla zmian, jakich życzysz sobie dla swojej okolicy. Przedsięwzięcie bazuje na kanwie tradycyjnych świąteczno-noworocznych życzeń, jakie przekazujemy sobie przy wigilijnym stole lub podczas zabawy sylwestrowej. Więcej koszy na śmieci, nowe chodniki, kino w plenerze, wybiegi dla czworonogów to tylko kilka z propozycji „życzeń”, jakie złożyć można ośmiu największym miastom w Polsce.

nie olewamy miasta (2)Źródło: www.nieolewamymiasta.pl

Aby przyłączyć się do akcji wystarczy odwiedzić stronę www.nieolewamymiasta.pl i wybrać jedno z miast. W dalszej kolejności można już przejść do składania życzeń – maksymalnie pięciu elementów, które zobrazują potrzeby mieszkańców. Co ciekawe, do tak skomponowanych treści można dołączyć kilka słów od siebie. W ten sposób powstaje mapa miejskich potrzeb, która ostatecznie stanie się podstawą do stworzenia petycji przekazanej do osób odpowiedzialnych za zarządzanie budżetem publicznym.

nie olewamy miasta (1)Źródło: www.nieolewamymiasta.pl

Następnie życzenia opublikowane zostają na portalu Facebook, a każdy uczestnik zabawy weźmie udział w losowaniu cennych nagród: rowerów i modnych butelek z filtrem węglowych – w sam raz dla ceniących zdrowy styl życia i przebywanie na powietrzu!

nie olewamy miasta (3)Źródło: www.nieolewamymiasta.pl

Do uczestnictwa w akcji „Złóż życzenia miastu na 2016 rok” zaproszeni są wszyscy, którym szeroko pojmowana przestrzeń publiczna nie jest obojętna. W jej ramach powstała również społeczność Koło kultury miejskiej skupiająca urbanistów, architektów, aktywistów i mieszkańców polskich miast. Jeśli chcesz podkreślić to, jak ważna jest dla Ciebie przyszłość naszych miejscowości, najbliższej otaczającej Cię okolicy, jej estetyka i funkcjonalność – dołącz do dialogu!

Dodaj komentarz