Zimozielone dekoracje

Zimozielone dekoracje

Istnieją rośliny, którym niestraszne chłody. Przy wsparciu wytrzymałych pojemników są w stanie stworzyć piękny zimowy ogród na tarasie, balkonie i każdej innej przestrzeni.

Zimnozielone dekoracjeŹródło: www.pinterest.com

Lista gatunków zimozielonych roślin obejmuje przede wszystkim krzewy, które nie wytwarzają kwiatów. Warto wymienić m.in. bukszpan, ostrokrzew, mahonię, kiścień Waltera oraz pięciornik krzewiasty. Ich liście charakteryzują się fantazyjnymi kształtami, dlatego z powodzeniem mogą zdobić balkon i taras w okresie jesienno-zimowym. Po zapewnieniu odpowiednich warunków, większość  z nich może zimować w pojemnikach.

Kompleksowa Usługa Skrzynki kwiatowe Atech A100Źródło: www.atech-pl.eu

Najbardziej wdzięczną rośliną odporną na zimno jest bukszpan. Wiecznie zielony, drobnolistny i długowieczny, jest doskonałym materiałem do tworzenia naturalnych rzeźb.

Zimnozielone dekoracjeŹródło: www.pinterest.com

Najlepszym sposobem na wyeksponowanie uroku tego krzewu są podłużne skrzynki kwiatowe. Bukszpan nie toleruje przelewania, dlatego zbawienny okaże się system podwójnego dna pojemników, który umożliwi roślinie systematyczne pobieranie wody jedynie wówczas, gdy tego potrzebuje.

Skrzynki kwiatowe atechŹródło: www.atech-pl.eu

Nieco mniej popularną, jednak równie efektowną zimozieloną rośliną jest kiścień Waltera. Krzew ten posiada czerwono-bordowe liście, które na tle jednolitych pojemników marki Atech tworzą elegancką, harmonijną całość.

Zimnozielone dekoracjeŹródło: www.info.e-ogrody.pl

Tak żywa barwa sprawdzi się w dekorowaniu miejsc użyteczności publicznej, a także prywatnych balkonów i tarasów.

Skrzynki kwiatowe AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Nie sprzyjają mu jednak znaczne mrozy – wówczas warto osłonić go słomą lub przenieść do wnętrza, co za sprawą wkładki uprawnej Culture Tub, w jaką wyposażono skrzynki kwiatowe Atech, jest banalnie proste i szybkie.

 Skrzynka kwiatowa A800 Źródło: www.atech-pl.eu

W zimowych aranżacjach sprawdzi się również pięciornik krzewiasty. To mało wymagający krzew, który potrzebuje jedynie słonecznego stanowiska. Nasadzony w podłużnych skrzynkach kwiatowych stworzy elegancką dekorację chodników miejskich i barierek, a także przydomowych tarasów.

Zimnozielone dekoracjeŹródło: www.oaza-zieleni.blogspot.com

Nie toleruje jednak dużych mrozów – wtedy, za pomocą korka spustowego można usunąć nadmiar wody, uniemożliwiając tym samym przemarznięcie korzeni.

skrzynki kwiatowe AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Jesienno-zimowa aranżacja zieleni miejskiej wymaga jednak nie tylko odpornych roślin, ale także wytrzymałych narzędzi. Polietylen zastosowany w produkcji pojemników Atech nie podda się wobec niskich temperatur i odpowiednio osłoni roślinę od zimna.

Skrzynki kwiatowe AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Jedyny na rynku system antykradzieżowy pozwala zamontować skrzynki w dowolnym miejscu, zapobiega jednocześnie próbom przeniesienia lub zniszczenia pojemnika.

 Skrzynka kwiatowa A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Zimozielone krzewy są doskonałym materiałem na aranżację przestrzeni miejskiej po sezonie letnim. Jednakże rośliny przetrwają chłody jedynie wówczas, gdy zostaną nasadzone w odpowiednich pojemnikach: wytrzymałych i gwarantujących odpowiednie warunki.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

 

Dodaj komentarz