Zielony Człuchów – donice miejskie przed Urzędem Miasta

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Człuchów już od lat zachwyca kwiatową oprawą. Do imponującej kompozycji z wież kwiatowych w centrum niedawno dołączyła kolejna dekoracja: duża donica miejska z funkcją ławki, która pełni aż dwie role!

donice miejskie z siedziskem gianto sito terraform czluchow 19

Człuchów | źródło: www.terraform.pl

Przy alei Wojska Polskiego w Człuchowie znajduje się najważniejszy budynek administracyjny – Urząd Miejski.  W takiej okolicy zawsze warto lokować małą architekturę – z myślą zarówno o petentach, jak pracownikach. Nie wolno zapominać o przechodniach! Aby połączyć potrzebę czysto estetyczną – pragnienie pięknych widoków, ze stricte funkcjonalną, przed Urzędem pojawiły się donice miejskie z funkcją siedziska.

donice miejskie z siedziskem gianto sito terraform czluchow 20

Człuchów | źródło: www.terraform.pl

Czym przejawia się wspomniana funkcjonalność pojemnika? Przede wszystkim jego oryginalną formą. W przeciwieństwie do klasycznych donic miejskich, model Gianto Sito został obniżony, a jego rant poszerzony. Tak powstało niebanalne siedzisko, w którego centrum znajdują się rośliny ozdobne.

donice miejskie z siedziskem gianto sito terraform czluchow 10

Człuchów | źródło: www.terraform.pl

Kolejna nowość tkwi w podstawie: donica posiada specjalne żłobienia dla wózka paletowego, dzięki czemu można było ją łatwo przetransportować nawet w tak uczęszczane miejsce jak podwoje Urzędu Miasta – bez potrzeby wsparcia ze strony ciężkiego sprzętu czy zatrzymywania ruchu kołowego.

donice miejskie z siedziskem gianto sito terraform czluchow 14

Człuchów | źródło: www.terraform.pl

W tym roku do kompozycji z ulokowanych na planie koła wież kwiatowych w centrum dołączyła również innowacyjna donica miejska z funkcją siedziska. Człuchów stale zachwyca mieszkańców nowymi pomysłami na zieleń w przestrzeni – i to nawet pomimo braku naturalnego podłoża!

wieze-kwiatowe-terra-2

Człuchów | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

1 komentarz do “Zielony Człuchów – donice miejskie przed Urzędem Miasta”

  1. Mieszkałam jako mała dziewczynka w Czluchowie to piękne miasteczko bardzo zadbane mam do tego miasta sentyment pozdrawiam cieplutko że Świnoujścia bo teraz tu mieszkam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz