Plebiscyt
Zielone biuro

Zielone biuro

2 grudnia 2013


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Marzycie o pracy pośród natury, w enklawie chroniącej przed zgiełkiem i pośpiechem? Przenieście biuro do ogrodu – najlepiej pomóc w tym mogą architekci z Wielkiej Brytanii.

ShofficeŹródło: www.infoarchitekta.pl

Już nie raz pisaliśmy o tym, jak bardzo ważne są rośliny w miejscu pracy. Pomagają lepiej myśleć, pobudzają wyobraźnię i pozwalają na krótki relaks w ciągu dnia. Naturę do pomieszczeń można wprowadzić poprzez duże donice, a bardziej majętni mogą po prostu przenieść biuro do naturalnego otoczenia ogrodu. Jak? Wystarczy tylko zaprosić do pomocy kilka kreatywnych osób.

ShofficeŹródło: www.infoarchitekta.pl

Współpraca biura architektonicznego Platform 5 Architects, inżynierów z firmy Morph Structures oraz projektantów z Millimetre zaowocowała powstaniem niezwykłego budynku. Jest to biuro, w którym z powodzeniem można oddawać się obowiązkom pracownika, ale po godzinach może również służyć jako miejsce odosobnienia i relaksu pośród natury.

ShofficeŹródło: www.platform5architects.com

Gdzieś na tyłach zwykłego domku w londyńskiej dzielnicy St. John’s Wood doszło do niezwykłej metamorfozy. To właśnie tam, stary pawilon ogrodowy przekształcono w twór o nazwie Shoffice (shed-szopa + office-biuro).

ShofficeŹródło: www.designsekcja.pl

Jest to całkowicie funkcjonalna przestrzeń biurowa oparta na falistej formie muszli, która całkowicie wtapia się w otaczający ogród. Przeszklone biuro z widokiem na kwitnący ogród pozwala na pracę w komfortowych warunkach. Stały dostęp światła dziennego umożliwiają pokaźne dachowe okna, a dobrą organizację zapewniają liczne półki, wnęki i schowki. Nie ma tu miejsca dla syntetycznych elementów, bryła w całości składa się bowiem z drewna białego dębu amerykańskiego.

ShofficeŹródło: www.designsekcja.pl

Jesteśmy pewni, że zieleń, świeże powietrze i kwiaty skutecznie pobudzają do wydajnego działania – właśnie dlatego tak lubimy, gdy w biurach towarzyszą nam duże donice. Czy możecie sobie wymarzyć lepsze miejsce do kreatywnej pracy?

ShofficeŹródło: www.platform5architects.com

« »

Dodaj komentarz