Zieleń w przestrzeni miejskiej Lubawy

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wizerunek miast oraz ich klimat społeczny kształtuje przede wszystkim przestrzeń publiczna. Powszechnie dostępna, oglądana, dotykana, komentowana staje się jakby sceną miejską, gdzie odbywa się odwieczna walka dwóch żywiołów – architektury i natury.

Zadbana zieleń miejska bywa cennym symbolem miasta. Identyfikacja wizualna miast poprzez zieleń ma wiele zalet.  Przy dobrym zaplanowaniu nie wymaga kilkukrotnego wydania gigantyczny środków. Zajrzyjmy do Lubawy.

Władze miasta Lubawa zdecydowały się na kompleksowe ukwiecenie przestrzeni miejskiej. W ramach Kompleksowej Usługi firma Terra® przygotowała dla miasta: koncepcję projektową, zadbała o odpowiedni dobór materiału roślinnego oraz jego pielęgnację, przygotowała również wizualizację, która stanowi integralną cześć projektu. Ostatnim etapem prac firmy była realizacja zamówienia. Wybrane i ukwiecone wcześniej produkty przywieziono 5 czerwca do miasta. I to wszystko bez konieczności zatrudniania dodatkowych osób.

Pozytywnym aspektem takiej inwestycji jest to, że konstrukcje będą służyć miastu przez wiele lat.

Władze miasta w Lubawie zdecydowały się na wiszące konstrukcje kwiatowe W600. Dokładnie 48 takich konstrukcji ukwiecono czerwoną pelargonią (wariant ukwieceni A115) i liliową pelargonią (wariant ukwieceni A116), które świetnie nadają się do ozdoby przestrzeni miejskiej. Rośliny te obficie kwitną aż do pierwszych mrozów, czym gwarantują długi i ładny wygląd przez cały sezon.

Kaskadowe konstrukcje kwiatowe – wieże kwiatowe to doskonały pomysł na zieleń w przestrzeni miejskiej pełnej betonu i asfaltu. Dzięki nim w łatwy sposób wprowadzimy pierwiastek natury do miast oraz zyskamy niebywały wygląd i przyjazne otoczenie, które będzie sprzyjać mieszkańcom naszego miasta.

A tak wyglądał etap zaledwie kilkugodzinnej realizacji zamówienia:

lubawa1Źródło: Archiwum Terra

lubawa2Źródło: Archiwum Terra

lubawa3Źródło: Archiwum Terra

lubawa4Źródło: Archiwum Terra

lubawa5Źródło: Archiwum Terra

lubawa6Źródło: Archiwum Terra


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz