Zasmakuj w modnym mieście!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dwie donice, dwie drużyny, dwa dni, jedno miasto – pierwszy zielonogórski zlot food trucków zapowiada się smakowicie! To gratka dla miłośników świetnego jedzenia, a jednocześnie okazja do zaspokojenia zmysłu… artystycznego.

wielkie donice giantoŹródło: www.nunoni.pl

Food Truck Fest ruszy 4 czerwca na Placu Bohaterów Westerplatte – w samym sercu Zielonej Góry. Jeszcze do niedzieli 5 czerwca ponad 20 najlepszych „samochodów z żarciem” będzie oferować świeże i smakowite przysmaki z całego świata. Każdego dnia impreza potrwa od 12:00 aż do godziny 21:00.

Świetne jedzenie to jednak nie jedyna atrakcja Food Truck Fest! Wraz z rozpoczęciem imprezy ruszy akcja malowania wielkich donic Gianto marki nuno’ni. Możecie je znać z  podobnych wydarzeń, jakie miały miejsce w między innymi w Warszawie („Pots for Pets”), Łodzi („Wędrujące donice”) oraz Poznaniu („Pots for the city”) cieszyły się ogromnym uznaniem zarówno artystów, jak i mieszkańców miast.

wędrujące donice (13)Źródło: www.facebook.com/wedrujacedrzewa

Do niełatwego zadania przekształcenia gładkich białych donic w dzieła sztuki przystąpią dwie drużyny: ekipa ze studia Tatuażu „Wiking” oraz Jakub Bitka z Instytutu Sztuk Wizualnych w Zielonej Górze – pracę artystów będzie można oglądać „na żywo” na Placu Bohaterów Westerplatte. Dla zmęczonych bodźcami wizualnymi i gastronomicznymi powstanie specjalna miejska strefa relaksu.

poznań design days inspirowani nunoni terra (11)Źródło: www.nunoni.pl

Gdy już szkicowaniu, malowaniu, rysowaniu i poprawianiu będzie dosyć, a prace zostaną oficjalnie ukończone, rozpocznie się drugi etap przedsięwzięcia. Organizator wydarzenia: agencja Reprezentuj.com, firma Terra Group oraz zielonogórska Fundacja Salony wspólnie wybiorą dwa miejsca, w których oryginalne pojemniki zostaną już na stałe.

Zachęcamy mieszkańców do wskazywania lokalizacji na terenie miasta, w których najbardziej brakuje zieleni, a także miejsc zapomnianych, pozbawionych ciekawych elementów. Za sprawą oryginalnie ozdobionych pojemników już w połowie czerwca dwa z nich odmienią się nie do poznania!

Pots for Pets - Wawa Design FestiwalŹródło: www.nunoni.pl

Świeże, przygotowane na miejscu przysmaki, jakich nie znajdziecie nigdzie indziej, świetna atmosfera, szansa na relaks w centrum Winnego Grodu, a także okazja do wyrażenia swojego zdania o mieście – przyjdź, zobacz, zasmakuj!

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz