Zaplanujmy wielkie zmiany!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Zastanawiasz się, jak zaplanować układ dekoracji w Twojej okolicy? Nie wiesz, która donica sprawdzi się najlepiej? A może lepiej wybrać kaskadowy kwietnik?… I w jakim kolorze? Jest sposób na to, aby skutecznie rozwiać wszystkie wątpliwości!

Razem z profesjonalistami można szybko odpowiedź na te pytania – zanim podejmiesz ostateczną decyzję o aranżacji zieleni w Twojej przestrzeni, możesz liczyć na wizualizację finalnego efektu, stworzoną na bazie nadesłanych zdjęć. Wybierz rozwiązanie, które zaprezentuje się najlepiej i bądź pewny dobrej decyzji.

Jak powstaje wizualizacja?

Tworzenie wizualizacji ukwiecenia miast to zadanie dla architektów krajobrazu, którzy łącząc wiedzę na temat zagospodarowania przestrzeni ze swobodnym posługiwaniem się zaawansowanymi programami graficznymi, tworzą optymalną propozycję dla danej lokalizacji. Efektem ich pracy jest przejrzysta symulacja przyszłych zmian, obejmująca sugestie osób zlecających stworzenie wizualizacji, jak i uwzględniająca zabudowę okolicy.

wieże kwiatowe terra ukwiecenie miasta kwietniki

Gostyń | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Od czego zacząć?

Najlepsze efekty dają wizualizacje ukwiecenia tworzone na bazie zdjęć lokalizacji, w której mają zajść planowane zmiany. „Zwyczajne” ujęcie nie zawsze jest wystarczające, jednak wykonanie odpowiedniej fotografii nie jest trudne – wystarczy trzymać się podstawowej zasady: w kadrze ujmować ogół przestrzeni, a nie jej detal. Tylko w ten sposób architekt może wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, takie jak nasłonecznienie, sąsiedztwo małej architektury, chodników, etc. Gotowe zdjęcie (lub pakiet zdjęć) powinno trafić wprost do opiekuna terenu (kontakt: klik), który przekaże je architektom wraz z niezbędnymi do ich pracy detalami – stworzenie wizualizacji jest bezpłatne i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami.

wizualizacja ukwiecenia terra group 5

źródło: www.terra-pl.eu

Co dalej?

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu tworzenia wizualizacji ukwiecenia przestrzeni. Każda z nich rządzi się swoimi prawami i powstaje tak, by harmonijnie komponowała się z niepowtarzalną architekturą danego miejsca, a także sprawdzała się w konkretnych warunkach klimatycznych i siedliskowych (np. intensywne nasłonecznienie, mocne zacienienie, ekspozycja na podmuchy wiatru). Podczas zlecania wizualizacji warto więc określić oczekiwania względem stosowanych produktów oraz przedstawić indywidualne pomysły na ukwiecenie lub preferowane warianty ukwiecenia dostępne w Menu Kwiatowym.

 

Czas to pieniądz!

Stworzenie wizualizacji wymaga dokładnego rozpatrzenia wielu czynników. Architekci krajobrazu skrupulatnie dobierają optymalne rozwiązania zarówno pod względem modeli kwietników czy donic, jak i ich kwiatowej zawartości. Jedynie dokładnie opracowany projekt może oddawać realny efekt, dlatego stworzenie go zajmuje kilka dni roboczych. Warto poczekać, zważywszy na fakt, że znając zakres przyszłych zmian, można zawczasu zaplanować budżet i nie obawiać się żadnych niespodzianek – to wielka wygoda!

wizualizacja ukwiecenia terra group 4

źródło: www.terra-pl.eu

Jak z obrazka

Wizualizacje to niezastąpiony materiał poglądowy, jednak efekt przedstawiony w projekcie może w niektórych przypadkach nieznacznie odbiegać od rzeczywistości. Architekci krajobrazu zawsze dokładają jednak wszelkich starań, aby tworzony przez nich materiał graficzny był możliwie najwierniejszym odwzorowaniem przyszłych zmian.

ukwiecenie międzyrzecza wieże kwiatowe terra kompleksowa usługa

Międzyrzecz | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ważne!

Najlepszym materiałem do stworzenia wizualizacji są zdjęcia dobrej jakości, ostre, o wielkości min. 1500 px na dłuższym boku. Równie dobrym rozwiązaniem jest wskazanie lokalizacji, dla której ma powstać wizualizacja: znając dokładny adres, architekci krajobrazu są w stanie wykonać projekt w oparciu o Internetowe zasoby.

wieże kwiatowe kwietniki terra ciechanów h2400 h1100(9)

Ciechanów | źródło: www.wiezekwiatowe.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz