Zachwycający efekt kwiatowy w Świebodzinie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wywiad z Zastępcą Burmistrza Świebodzina Krzysztofem Tomalakiem.

Na początek, może powie nam Pan, czy podobają się Panu oraz mieszkańcom Świebodzina ukwiecone konstrukcje kwietnikowe?

– Mówiąc szczerze, nie spotkałem się z żadną negatywną opinią na ich temat. Wszyscy są zachwyceni efektem, który możemy podziwiać na świebodzińskim rynku. Kiedy zobaczyłem, jak wyglądają kompozycje tuż po ich dostarczeniu i montażu, byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony widokiem. Kwiaty wyglądały rewelacyjnie. Co najważniejsze, efekt widoczny jest do dnia dzisiejszego i w dalszym ciągu zachwyca. Z pełną świadomością mogę stwierdzić, że nie spotkałem się z osobą, która powiedziałaby coś złego na temat konstrukcji kwietnikowych. Przecież kwiaty wyglądają wspaniale, a efekt jest niesamowity.

Wieże kwiatoweŹródło: Archiwum Terra

Gdzie upatruje Pan sukces w wyglądzie kwiatów?

– Najprawdopodobniej główną przyczyną tego, że rośliny w dalszym ciągu utrzymują się na bardzo wysokim poziomie i wciąż przyciągają oko przechodniów jest  fakt, iż Państwa firma przygotowała dla nich profesjonalnie podłoże. Przypuszczam, że musi być ono bogate w składniki odżywcze, które wybitnie służą roślinom.

Zdecydowaliście się Państwo na Kompleksową Usługę, inspirując się sprawdzoną realizacją ukwiecenia miasta, jakie miało miejsce w Łodzi. Czy efekt jest taki, jakiego Państwo oczekiwaliście?

– Nie ukrywam, że mieliśmy duże oczekiwania, ale mam wrażenie, że otrzymaliśmy więcej, niż chcieliśmy. Efekt wizualny przerósł nasze najśmielsze oczekiwania oczywiście w tym dobrym słowa znaczeniu. Jedynie co nas smuci, to fakt, że kwiaty z kompozycji kwiatowych zaczęły masowo ginąć. I nie było to spowodowane tym, że zaczęły umierać, lecz zwyczajnie ludzie zaczęli wykradać sadzonki. Co, mówiąc pół żartem pół serio, z pewnością świadczy o tym, że kwiaty podobają się mieszkańcom na tyle, że zechcieli mieć taki sam kwiatowy efekt na swoim balkonie lub w ogrodzie.

Co Państwo zrobili z tym faktem?

– Udało nam się uzupełnić brakujące kwiaty i rośliny w dalszym ciągu wyglądają bardzo bogato. Ale wracając jeszcze do efektu, bo muszę o tym wspomnieć, to jest on wielkim zaskoczeniem ku uciesze wszystkich. Miałem gości zza granicy, którzy też nie mogli się napatrzyć na te nasze świebodzińskie kompozycje. Podziw mieszkańców i gości powinien być najlepszą rekomendacją dla Kompleksowej Usługi Państwa firmy, bo wykonaliście naprawdę dobrą robotę.

Czy jeśli dzisiaj miałby Pan możliwość ponownego ukwiecenia miasta, coś by Pan zmienił?

– Widać zasadniczą różnicę pomiędzy nowymi kwietnikami ukwieconymi przez firmę Terra®, a tymi starymi egzemplarzami. Żeby nie dopuścić w przyszłości do tak wielkich rozbieżności wizualnych, podjęliśmy już decyzję, iż w przyszłym roku całkowicie zrezygnujemy ze starych skrzynek czy donic. Skoro udało nam się osiągnąć wysoki poziom ukwiecenia, nie warto psuć  tego wizerunku nieudanymi kompozycjami.

Co planuje Pan zrobić poza sezonem z konstrukcjami zakupionymi w tym roku?

– Na zimę z reguły dekorujemy je igliwiem, co ładnie komponuje się w tematyce świąteczno- zimowej. Szkoda przecież trzymać gołe konstrukcje lub tym bardziej magazynować je gdzieś na halach, skoro można je sensownie wykorzystać również poza sezonem.

Wieże kwiatoweŹródło: Archiwum Terra

A jakie ma Pan plany na przyszłość odnośnie zieleni miejskiej?

– Jeśli chodzi o obsadzenia i pielęgnację konstrukcji, planujemy na przyszły rok szczególniej zadbać  o tę kwestię. Jak się przekonaliśmy i co zresztą widać, profesjonalne podejście ma bardzo duże znaczenie dla żywotności roślin.

Jak podsumowałby Pan efekt naszej współpracy?

– Podsumowując efekty naszej współpracy, muszę stwierdzić, że jestem niezwykle zadowolony z efektów Kompleksowej Usługi. Widać tu rzetelność i profesjonalizm, za czym idzie wysoka jakość kompozycji, które możemy podziwiać na rynku. Poza tym wiem, że stanęliście na wysokości zadania, o czym świadczy fakt, iż dostarczyliście nawet firmie pielęgnującej kwiaty wskazówki, materiały i instrukcje, jak dbać i pielęgnować tegoroczne obsadzenia. Ze współpracy jestem ogromnie zadowolony. Z pewnością nie jest to ostatnie nasze wspólne przedsięwzięcie.

Dziękujemy za rozmowę

Rozmawiała Marta Antos przedstawiciel firmy Terra®

Przeczytajcie również o realizacji Kompleksowej Usługi dla Świebodzina

 

Dodaj komentarz