Za co Europa pokochała francuskie skrzynki kwiatowe?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Murki, ściany, ogrodzenia, rozmaite barierki, poręcze mostów – wszystko to, to potencjalne miejsca do ukwiecenia. Odpowiednim do tego narzędziem są skrzynki kwiatowe Atech.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

O ich jakości i wszechstronności przekonali się mieszkańcy wielu miast Europy. Oto kilka atutów, które przyniosły dekoracjom takie uznanie:

Funkcjonalność

Pomysłów na wykorzystanie skrzynek kwiatowych Atech jest co niemiara. Po pierwsze, można je montować wzdłuż, pasami – na jednej wysokości. Drugim pomysłem jest stworzenie „szachownicy”, gdzie jedna skrzynka wisi ponad kolejną. W ten sposób powstają naturalne, zielone bariery, które separują przestrzeń i wydzielają nowe wnętrza. To ciekawy sposób na to, by odwrócić spojrzenia od mniej estetycznych elementów otoczenia i przenieść je na ukwiecone barierki. Inne rozwiązanie to zróżnicowane ukwiecenie: pojemniki mogą wisieć na równym poziomie, ale zostać obsadzone odmiennymi roślinami.

skrzynki kwiatowe atech moskwa a800 (3)Źródło: www.atech-pl.eu

Nie tylko skrzynki

Skrzynki kwiatowe marki Atech są ciekawym uzupełnieniem innych roślinnych dekoracji. Mogą stanowić dodatek do kompozycji z dużych donic lub dla Kaskadowych Konstrukcji Kwietnikowych – najlepiej prezentują się, gdy nasadzone w nich kwiaty kolorystycznie korespondują z otaczającą architekturą.

skrzynki kwiatowe atech holandia V580 (2)Źródło: www.atech-pl.eu

skrzynki kwiatowe atech A800Źródło: www.atech-pl.eu

Wytrzymałość

Dlaczego skrzynki kwiatowe Atech są tak cenione w całej Europie? Głównym ich atutem jest to, że jako jedyne na rynku są wyposażone w solidny system antykradzieżowy. Powszechnie stosowane rozwiązanie – haczyki – nie sprawdzają się podczas aranżowania przestrzeni miejskiej, ponieważ ich zdemontowanie lub zniszczenie dekoracji nie stanowi żadnego problemu. Kolejną zaletą pojemników jest system pozwalający na ich montaż bez względu na powierzchnię: czy to poziomą, czy pionową.

Skrzynki kwiatowe Atech A1000Źródło: www.atech-pl.eu

Komfort użytkowania

Ze względu na to, że przestrzeń miejska często ogranicza możliwość swobodnej zmiany ukwiecenia, warto wybierać funkcjonalne pojemniki, które opracowano tak, by ułatwiały wymianę zawartości. Skrzynki kwiatowe Atech są wyposażone w specjalną wkładkę uprawną, z którą zmiana kwiatów ogranicza się jedynie do wymiany samego pojemnika – bez konieczności demontażu całej skrzynki.

skrzynki kwiatowe atech holandia V580 (2)Źródło: www.atech-pl.eu

Oszczędność

W okresie letnim (jednak nie tylko!) szczególnie problematyczne jest podlewanie roślin. Okazy nasadzone w skrzynkach szybko przesychają, zwłaszcza w przypadku ekspozycji dekoracji na południowej wystawie.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Rozwiązaniem tego problemu są skrzynki kwiatowe Atech z podwójnym dnem, dzięki któremu można ograniczyć częstotliwość, a więc i wydatki związane z podlewaniem nawet o połowę – korzenie mają nieskrępowany dostęp do wody, dzięki czemu cała roślina wygląda doskonale. Przelanie również nie jest możliwe, ponieważ nadmiar wody spływa do dolnej części skrzynki.

skrzynki kwiatowe atech sa800Źródło: www.atech-pl.eu

 Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Kompleksowa Usługa Skrzynki kwiatowe Atech A100Źródło: www.atech-pl.eu

skrzynki kwiatoweŹródło: www.atech-pl.eu

Skrzynki kwiatoweŹródło: www.atech-pl.eu

1. zródło Terra www.terra-pl.eu opis - Skrzynki Atech, model A1000Źródło: www.atech-pl.eu

1 komentarz do “Za co Europa pokochała francuskie skrzynki kwiatowe?”

Dodaj komentarz