Z wkładką czy bez?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Takie pytanie często pada podczas dobierania donic kwiatowych. W rzeczywistości wybór jest banalnie prosty: pojemniki z wkładką to przecież szybkie przesadzanie!

Donica Elho Milano DiamondŹródło: www.terraform.pl

Najlepsze marki wraz z wkładką oferują ponadto możliwość kontrolowania stanu wody i łatwe jej dostarczanie – to nie tylko wygoda użytkowania, ale również zdrowe rośliny.

Nowoczesne rozwiązania

Wizja nieporządku, jak towarzyszy przesadzaniu roślin w zwykłych donicach, często sprawia, że czynność ta często zostaje odwlekana w czasie. W efekcie system korzeniowy zostaje ściśnięty i nie ma możliwości swobodnego wzrostu, a okaz marnieje.

donica Assumi Nuno'niŹródło: www.terraform.pl

Nie ma powodów, by tak zwlekać: wystarczy już na początku wybrać nowoczesną donicę wyposażoną w system uprawny, by następnie, gdy roślina osiągnie odpowiednie wymiary, przesadzić ją łatwo, szybko, a przede wszystkim bez bałaganu.

Donica Elho Brussels Diamond HighŹródło: www.terraform.pl

Łatwe przesadzanie

Zmiana zawartości pojemnika polega na kilku prostych i szybkich krokach. Po pierwsze, należy usunąć wkładkę wraz zawartością. To optymalne rozwiązanie, zwłaszcza wówczas, gdy donica kwiatowa jest ciężka. Następnie należy wymienić roślinę na większą, a nowy okaz umieścić ponownie w pojemniku. Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil i może być przeprowadzony poza donicą, w miejscu najbardziej do tego wygodnym: np. w ogrodzie.

Donica Elho Milano DiamondŹródło: www.terraform.pl

Zdrowe korzenie

Donice z wkładką uprawną to nie tylko wygodne i szybkie przesadzanie, ale również zdrowsze rośliny. Specjalny system otworów przelewowych wewnątrz wkładki umożliwia swobodną wymianę wody, dzięki czemu korzenie mają dostęp do niej tylko wówczas, gdy naprawdę jej potrzebują. Rośliny posadzone w takich pojemnikach pozostają zawsze w doskonałej kondycji.

Donica Elho Milano DiamondŹródło: www.terraform.pl

Gdzie znaleźć?

Wkładka uprawna to nowość na rynku, jednak znalezienie donic wyposażonych w nią nie sprawia trudności. Najciekawsze modele, np. Brussels Diamond Round proponuje holenderska marka Elho, która dodatkowo wzbogaciła wkładkę o system kontroli i dostarczania wody, dzięki czemu nie tylko przesadzanie, ale również pielęgnacja roślin staje się czystą przyjemnością.

elho brussels diamond round (1)Źródło: www.terraform.pl

Spośród marek polskiego pochodzenia warte polecenia są donice kwiatowe od nuno’ni, np. Ricola lub Etima, wyposażone we wkładki o takiej samej funkcjonalności. Wszystkie z nich można znaleźć na stronie kolekcji TerraForm lub w sklepie internetowym makeithome.pl.

donica ricola terraformŹródło: www.terraform.pl

ricola nuno'ni donice kwadratowe (1)Źródło: www.terraform.pl

donica etima nunoni terraform.plŹródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz