Plebiscyt
Wyłącz światło, włącz się do akcji!

Wyłącz światło, włącz się do akcji!

28 marca 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

WWF Polska już po raz ósmy organizuje akcję „Godzina dla Ziemi”. Wieczorem, w sobotę 29 marca ludzie na całym świecie zgaszą światła – dołączcie do nich!

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.zosia-cztery-zywioly.blog.onet.pl

Już w zeszłym roku pisaliśmy o akcji gaszenia świateł w Polsce. Kolejna edycja odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca od godziny 20:30 do 21:30. To tylko jedna godzina i niewielkie wyrzeczenie, które może być początkiem wielkich zmian.

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.niebywalesuwalki.pl

 Jak zaznacza Małgorzata Kosowska z Fundacji WWF Polska, „Gaszenie światła podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – stwierdza. – Jednego dnia o jednej godzinie ludzie na wszystkich kontynentach gaszą światło, aby pokazać innym, że losy naszej planety nie są im obojętne. Jednak wymierne korzyści dla Ziemi może przynieść dopiero zmiana naszych codziennych nawyków i przyzwyczajeń, takich jak oszczędzanie energii, papieru, czy segregacja śmieci”.

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.faktykaliskie.pl

 W tym roku do akcji ponownie przyłączą się największe miasta z Polski i świata. W stolicy zgaśnie iluminacja Pałacu Kultury i Nauki, Stadionu Narodowego oraz Placu Zamkowego. Gorzów wyłączy oświetlenie katedry, Dominanty i Nova Parku, zgasną też miejskie reklamowe ekrany LED.

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.wordlesstech.com

 Już po raz ósmy WWF Polska organizuje akcję „Godzina dla Ziemi”. W sobotę 29 marca w godz. od 20.30 do 21.30 ludzie na całym świecie zgaszą światło. Również w Gorzowie zgasną charakterystyczne dla budowle, m.in. Dominanta i katedra. W Poznaniu z kolei do akcji włączy się m.in. Ratusz, Katedra, budynek Urzędu Miasta, most św. Rocha, most Biskupa Jordana, budynki Uniwersytetu Ekonomicznego, Teatr Polski, Biblioteka Raczyńskich, Stary Browar, Muzeum Narodowe, Teatr Wielki i wiele innych.

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.warszawa.gazeta.pl

 Nie inaczej będzie na całym świecie, tak jak w zeszłym roku zgaśnie światło w przeszło 7 tys. miastach w 153 krajach. Zgaśnie iluminacja najbardziej znanych miejsc, m.in. Wieży Eiffla w Paryżu, Empire State Building w Nowym Jorku i Zakazanego Miasta w Pekinie.

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.wiadomosci.gazeta.pl

 Inspirowani, również Wy możecie przyłączyć się do akcji! Zachęcamy wszystkich, aby wygasili światła w domach w najbliższy sobotni wieczór. Dodatkowo każdy, kto zarejestruje się na stronie www.godzinadlaziemi.pl, może rzucić „eko-wyzwanie” wybranemu celebrycie: jeśli chcecie wiedzieć jakie, koniecznie odwiedźcie wspomniany adres!

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=3x_x7gdO8qU&list=UUQpAq2kvRQF2-CjsWwHGQow[/youtube]

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.blogs.reuters.com

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.wiadomosci.gazeta.pl

godzina dla ziemi 2014Źródło: www.wyborcza.pl

« »

Dodaj komentarz