Wszystkie odcienie wiosny w Zielonej Górze

Tegoroczna wiosna w Zielonej Górze nie mogła być bardziej kolorowa. Na dobry początek w mieście pojawiły się ażurowe pisanki, które tradycyjnie już, stopniowo otwierały się, prezentując kwitnące wnętrza. Nie zabrakło również wież kwiatowych, pełnych wyjątkowo kolorowych, wiosennych kwiatów.

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.com

Tradycji stało się zadość

Ażurowe pisanki miejskie po raz kolejny wprowadziły do Zielonej Góry świąteczny nastrój. Ponownie stopniowo chyliły górną część, by ukazać przechodniom pełne bratków wnętrze i wyjątkowego mieszkańca: Wielkanocnego Zajączka! Kolorowe dekoracje trafiły na deptak przy ulicy Kupieckiej, najważniejszej arterii miasta, a także na jeden ze skwerów.

Pobierz materiał na temat ażurowych pisanek w Zielonej Górze i ich zastosowania przez cały rok: klik

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.com

Kolorowa piramida

Barwinki, bratki, stokrotki – tak zróżnicowane trio pojawiło się w ulokowanych w centrum miasta kwietnikach kaskadowych. Dla jeszcze większego kontrastu dobrano maksymalnie odmienne odcienie: błękitny (jak zawsze) barwinek towarzyszy soczyście żółtemu bratkowi oraz stokrotce w kolorze fuksji.

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Tak dynamiczna mozaika odcieni i form okazała się strzałem w samo sedno. Dzięki bogatej kompozycji serce miasta rozkwitło na wiosnę, a kwietników wprost nie sposób przeoczyć. Co więcej, w okresie Wielkanocy na ich szczytach rozsiadł się… Wielkanocny Zajączek we własnej osobie!

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Co dalej?

Aranżacja naturalnych dekoracji w Zielonej Górze już od kilku sezonów wyróżnia się dynamicznością. Zmieniające się z każdym sezonem elementy dodają miastu nie lada temperamentu! Już niebawem, gdy bratki i stokrotki ustąpią miejsca „letnim” kwiatom, to jest pelargonii czy surfinii, w Winnym Grodzie dojdzie do kolejnej metamorfozy – tak jak w poprzednich latach. To możliwe dzięki funkcjonalnym narzędziom, takim jak kaskadowe kwietniki czy ażurowe dekoracje, jednak to pomysł i kreatywne podejście do zieleni miejskiej jest na pierwszym miejscu!

Zielona Góra | źródło: www.terraeaster.com

zobacz więcej zdjęć wiosennego ukwiecenia Zielonej Góry, kliknij  miniaturę, by zobaczyć ujęcie w pełnej rozdzielczości:

Zielona Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl, www.terraeaster.com