Wrocławski park kieszonkowy otwarty. „Łączka na Wiejskiej” zaprasza

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Niewielki, ale bardzo potrzebny. Park kieszonkowy „Łączka na Wiejskiej”, stworzony na wrocławskim Oporowie niedawno został oddany do użytku. Na czym jednak polega ten inspirowany miejską naturą projekt?

Na wrocławskim osiedlu Oporów wystartował projekt PPG Colorful Communities®*, w ramach którego powstał „park kieszonkowy” (więcej na jego temat przeczytasz w tym wpisie – klik). Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez przedsiębiorstwo PPG, którego pracownicy, wespół z lokalnymi mieszkańcami i organizacjami samorządowymi działają na rzecz najbliższej okolicy. To świetny przykład doskonałego funkcjonowania CSR (ang. corporate social responsibility) – społecznej odpowiedzialności biznesu, w ramach której firmy dążą do poprawienia warunków życia w okolicy, którą obierają za miejsce swojej działalności.

donice miejskie gianto classic terraform wrocław pocket park

Wrocław | autor: Marta Janik

W tym na „cel” działań obrano wrocławski Oporów – położone na uboczu, kameralne osiedle z wyjątkowo zaangażowaną lokalną społecznością. To między innymi dzięki ich determinacji możliwa była realizacja przedsięwzięcia. Idea stworzenia parku kieszonkowego na Oporowie od Sebastiana Lorenca, radnego osiedlowego, a zarazem wiceprezydenta Wrocławia.

donice miejskie gianto classic terraform wrocław pocket park

Wrocław | autor: Marta Janik

Jak w przypadku wielu przedsięwzięć angażujących lokalną społeczność, to we Wrocławiu również rozpoczęto od wizji lokalnej i konsultacji z mieszkańcami (więcej na temat partycypowania mieszkańców w lokalnych inicjatywach przeczytasz w tym wpisie – klik). W dyskusji udział wzięli również reprezentanci Towarzystwa Przyjaciół Oporowa i studenci Zakładu Kształtowania Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawowała profesor Alina Drapella – Hermansdorfer, Kierownik Zakładu Kształtowania Środowiska Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.

donice miejskie gianto classic terraform wrocław pocket park

Wrocław | autor: Marta Janik

Po pozytywnym rozpatrzeniu sugestii i wniosków, rozpoczęto właściwy etap prac – wyrównano teren, wytyczono alejki, pojawiła się mała architektura, duże donice, nowe nasadzenia. Pojemniki na rośliny przyozdobiły autorskie malunki wykonane ręcznie przez mieszkańców – teraz są prawdziwie niepowtarzalne!

donice miejskie gianto classic terraform wrocław pocket park

Wrocław | autor: Marta Janik

Oficjalne otwarcie parku i przekazanie go mieszkańcom miało miejsce 27 października. Odbyło się wydarzenie, podczas którego nie zabrakło konkursów, gier i zabaw dla najmłodszych.

Dla wielu nowy wrocławski park kieszonkowy to szansa na budowanie poczucia więzi z najbliższą okolicą, czerpanie satysfakcji z pracy na jej rzecz i przede wszystkim: kontaktu z naturą… w samym centrum jednego z największych miast Polski.

donice miejskie gianto classic terraform wrocław pocket park

Wrocław | autor: Marta Janik

 

* PPG to światowy lider produkcji farb i lakierów. Aktywnie angażuje się w działania na rzecz społeczności w miejscowościach, w których znajdują się siedziby firmy. Wprowadza w życie hasło: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD™ („Chronimy i upiększamy świat”). W ramach akcji PPG Colorful Communities do 2019 roku zrealizowano 235 projektów w 36 krajach na świecie.

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz