Wrocław dotleniony!

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Czy wiecie, że naprawdę czyste powietrze może zwiększyć Waszą produktywność nawet o 20%? Zdajecie sobie sprawę, jak wielki wpływ na samopoczucie ma przyroda w najbliższym otoczeniu? Możecie zwiększyć swoje możliwości, działając na rzecz „dotleniania” miast – tak jak We Wrocławiu, gdzie właśnie odbył się event na rzecz powiększania areału terenów zielonych:

Działacze z organizacji dotlenieni.org, która pracuje na rzecz poprawiania jakości powietrza w miastach, tym razem pojawili się we Wrocławiu – i to w jakim towarzystwie! Tym razem do popularyzowaniu idei wprowadzania zieleni do wspólnych przestrzeni został zaproszony himalaista, pierwszy zimowy zdobywca ośmiotysięczników Gaszerbrum I i Broad Peak oraz zdobywca K2, Makalu oraz Gaszerbrum II – Adam Bielecki.

donice miejskie dotlenieni terra group donica gianto 11

źródło: www.terra-pl.eu

Znamienity gość towarzyszył najmłodszym mieszkańcom Wrocławia zmieniać ich okolicę na lepsze. Jak jednak wprowadzić zieleń do przestrzeni jednego z najbardziej zurbanizowanych miast w Polsce? Tereny stricte zielone, z rabatami bądź trawnikami należą w centrum do mniejszości, jednak udało się przezwyciężyć tę trudność!

donice miejskie dotlenieni terra group donica gianto 4

źródło: www.terra-pl.eu

Wprowadzając do miasta mobilną donicę Gianto udało się nie tylko wprowadzić do Wrocławia dodatkową zieleń, ale na dodatek… Pokolorować nieco jego ulice. Bajecznie kolorowa, wielka donica z funkcją stołu z pewnością przyda się też przechodniom – jako miejsce na szybki posiłek bądź chwilowe miejsce pracy z przenośnym komputerem. Obecność natury to również korzyść dla zdrowia: zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

donice miejskie dotlenieni terra group donica gianto 13

źródło: www.terra-pl.eu

Przedstawiciele fundacji dotlenieni.org zaznaczają, że do współpracy przy poprawianiu jakości powietrza w miastach zaproszony jest każdy: wystarczy odwiedzić stronę www.dotlenieni.org, wskazać lokalizację, która ma zostać „dotleniona”, a następnie podarować rośliny i niezbędne do realizacji tego zadania narzędzia. Zainspirujmy przedsiębiorstwa do zazieleniania swojego wizerunku, tak jak robi to Terra Group – sponsor donicy z funkcją stołu – Gianto Tablo, obsadzonej we Wrocławiu oraz przedstawiciele  władz miasta, w tym między innymi wiceprezydent, pani Magdalena Piasecka.

Zdjęcia: Terra Group

Dodaj komentarz