Witacz wizytówką miasta

Czy zastanawialiście się, dlaczego miasta często witają nas na niezbyt efektownych witaczach? Czy zapominają, że pierwsze wrażenie jest bardzo istotne i często bywa decydujące?

Czy dobry witacz nie jest dla miasta jego największą wizytówką? Jak miasto, które wita nas przy pomocy mało eleganckich tablic, ma być uważane za innowacyjne i niepowtarzalne? Można jednak zmienić wizerunek miasta, wpłynąć na jego lepszą promocję i powitać gości kwiatami.

Aby witacz był efektowny i przyciągał do miasta, musi być przemyślany i spójny z ogólną koncepcją promocji miasta. Dla ułatwienia przedstawię kilka cech poprawnego witacza.

Po pierwsze: zastanówmy się nad LOKALIZACJĄ

Witacz zawsze powinien być ustawiony w widocznym miejscu, nie może go przysłonić drzewo czy budynki. Jego konstrukcja musi być odpowiednio wyeksponowana, tak, aby zwracała na siebie uwagę.  I oczywiście musi być usytuowany na głównym wjeździe i wyjeździe do miasta.

Po drugie: zastanówmy się nad OŚWIETLENIEM

Witacz musi być poprawnie oświetlony tak, aby przyjezdni w nocy dokładnie widzieli, do jakiego miasta dojechali.

Po trzecie: zadbajmy o WIELKOŚĆ

Duże tablice powitalne dają większe możliwości, ale jeśli postawimy tylko na wielkość, a nie na przemyślaną koncepcję, nie ma to najmniejszego sensu. Małe litery np. będą się gubić na ciemnej tablicy i będą nieczytelne.

Po czwarte: zastanówmy się  nad POMYSŁEM

Odpowiedni pomysł na witacz to połowa sukcesu. Pamiętaj, że powinien uwzględniać cechy wyróżniające miasto, jego charakterystyczną i niepowtarzalną specyfikę. Do tego wykorzystajmy herb miasta, który jest jego najlepszą wyróżniającą i niepowtarzalną cechą. Ładnie go wyeksponujmy, nie zapominając przy tym o zachowaniu czytelnej i przejrzystej formy.  Dlatego ograniczmy się do jednej maksymalnie do dwóch informacji, np. nazwy i symbolu. Możemy też stworzyć  z nazwy naszego miasta kreatywne hasło.

Po piąte: zadbajmy o profesjonalne WYKONANIE

Warto przy planowaniu spójnej promocji miasta, na którą składa się stworzenie odpowiedniego witacza, który efektownie będzie witał naszych gości, poradzić się specjalistów. To oni wybiorą najodpowiedniejsze miejsce, zadbają o oświetlenie oraz wielkość witacza. Dzięki specjalistom urzeczywistnimy nasz pomysł, stanie się realny i wyjątkowy.

Ale jak wyróżnić się spośród tylu miast? Jakie rozwiązanie wybrać, aby było najlepsze? Jest na to jedna rada – stworzyć witacz zgodny z naturą. Proponujemy tutaj zastosować odpowiednio dobrane tablice powitalne, na których będzie można zawiesić kwiatowe misy Sifu, które w pełni ukwiecone dadzą niesamowity efekt kwiecistych kul.

Jeszcze lepiej, jeśli u ich podnóża znajdą się kwiatowe klomby i kobierce. Na pewno taki pomysł zwróci uwagę podróżnych, będzie dla nich miłym akcentem powitalnym. W końcu każdy z nas lubi dostawać kwiaty.

Poniżej kilka propozycji. Czy witacze dla miast nie są ich największą wizytówką?

Zachęcam do przedstawienia swoich uwag i opinii w polu komentarz.