Wiosenny ogród – co sadzimy w czerwcu?

Tagi: akcesoria do uprawy, ogród na wiosne, prace ogrodowe, wysiew warzyw, 28 maja 2018
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Świeże ogórki, kukurydza, kabaczki… Pycha! Czerwiec to oczywiście warzywa! W tym miesiącu można jeszcze siać warzywa prosto do gruntu. Zaczynamy!

Gdy już zebraliśmy plony wczesnych warzyw, takich jak szpinak czy rzodkiewka, warto zrobić miejsce na czerwcowy zasiew. Możemy jeszcze siać prosto do gruntu – wybierzmy warzywa, które lubią grzać się w promieniach słońca.

Jeśli lubimy buraki ćwikłowe i ogórki, należy zasiać je najpóźniej w pierwszym tygodniu czerwca. To samo dotyczy kukurydzy! Poniżej wygodny kalendarz, dzięki któremu łatwo będzie zapamiętać kolejność siania warzyw w tym najpiękniejszym ze wszystkich letnim miesiącu!

Pierwszy tydzień czerwca: buraki ćwikłowe, ogórki, kukurydza do gotowania w kolbach.

Do 15 czerwca: Kabaczki – wyrosną bardzo szybko!

Cały czerwiec – koper ogrodowy, który można posadzić wraz z ogórkami: to zapewni ogórkom zdrowy i szybki wzrost. Warto posadzić też rzeżuchę – posadzona na zewnątrz jest smaczniejsza i bardziej pachnąca. Ostatni tydzień czerwca – sałata łodygowa. Można zjeść ją w całości – zarówno liście, jak i łodygi są bardzo smaczne. Wszystkie akcesoria do uprawy znajdziesz na www.makeithome.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!