wiosenne ukwiecenie miasta

Wiosenne aranżacje w skrzynkach kwiatowych

W parkach i ogrodach nieśmiało pojawiają się już pierwsze kwiaty. Nic nie stoi na przeszkodzie, by podobne dekoracje przenieść również do skrzynek kwiatowych montowanych na prywatnych balkonach, tarasach, a także w przestrzeni miejskiej.

wiosenne ukwiecenie miastaŹródło: www.wallpaperscraft.com

Na wczesnowiosenne przymrozki najlepiej reagują bratki. Kwiaty te są przy tym niesamowicie różnorodne, a mnogość odmian pozwala stworzyć dekorację idealnie dopasowaną do osobistych upodobań bądź charakteru najbliższej okolicy. Aby zapewnić im najlepsze warunki wzrostu, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Skrzynki kwiatowe Atech wyposażone w system podwójnego dna, który zapewni odpowiednią izolację, stały dostęp wody i tlenu.

Skrzynki kwiatowe Atech A1200Źródło: www.atech-pl.eu

Przygotowania do wiosny warto rozpocząć  już… jesienią. To właśnie ta pora roku jest najlepszym momentem, by skrzynki kwiatowe obsadzić cebulami tulipanów. Pojemniki można przechować przez całą zimę, ponieważ w każdej sytuacji gwarantują  roślinom osłonę od chłodu i wiatru. Tulipany są niesamowicie różnorodne i niemal co roku powstają nowe odmiany: stworzenie harmonijnej, dopasowanej do okolicy dekoracji nie przysparza więc kłopotów.

7. zródło Terra www.terra-pl.eu opis - Skrzynki Atech, model A800Źródło: www.atech-pl.eu

Wybrane odmiany bratków i tulipanów rozkwitają już z początkiem marca i cieszą oko aż do końca czerwca. Rośliny te są doskonałym sposobem na wprowadzenie wiosny do przestrzeni właśnie w tym momencie, gdy większość innych kwiatów pozostaje nadal w stanie uśpienia. W momencie gdy ich urok zaczyna niknąć, skrzynki kwiatowe można już obsadzić gatunkami letnimi – pelargonią lub surfinią.

Skrzynki kwiatowe AtechŹródło: www.atech-pl.eu

Już cała Europa poznała się na jakości, jaką gwarantują skrzynki kwiatowe marki Atech.  Produkty te pozwalają stworzyć wiosenną aranżację i wprowadzić do przestrzeni nieco świeżości i kolorów tak wyczekiwanych po długiej zimie.

Skrzynki kwiatowe AtechŹródło: www.atech-pl.eu