Wiosenna pocztówka z Plattling. Kolorowe pisanki miejskie

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Z czym kojarzy się wiosna? Z nowym życiem, rosnącymi temperaturami, kwitnącymi roślinami, a przede wszystkim… z kolorami! A tych nie zabrakło w tym roku w niemieckiej miejscowości Plattling – kolorowe pisanki miejskie zaprezentowały się wyśmienicie.

Kolorowe pisanki miejskie

źródło: Stadt Plattling

Mniejsze miasto, wieeelki efekt!

Plattling położone jest na południowym wschodzie Niemiec. Choć nie należy do najludniejszych miejscowości, nie imponuje też wyjątkowo dużą powierzchnią, to jednak i tak zdołało wyróżnić się w tę Wielkanoc. Jak udało się tego dokonać? Tej wiosny włodarze zdecydowali o wprowadzeniu do przestrzeni nowych dekoracji – kolorowe pisanki miejskie okazały się strzałem w samo sedno! To również dowód na to, że również i mniejsze miasta mogą pozwolić sobie na sezonowe elementy – szczególnie takie ozdoby, które charakteryzuje wysoka wytrzymałość, będąca gwarancją użytkowania przez wiele kolejnych lat. W ten sposób raz poniesione wydatki rozkładają się w czasie, stając się tym samym praktycznie nieodczuwalne.

Kolorowe pisanki miejskie

źródło: Stadt Plattling

Kolorowe pisanki na Wielkanoc

Święta Wielkiej nocy już za nami, jednak dzień po dniu nadal wspominamy piękne dekoracje, jakie towarzyszyły mieszkańcom europejskich miejscowości w tych wyjątkowych dniach. Na wielu skwerach pojawiły się kolorowe pisanki miejskie o ażurowej formie, a także równie barwne dekoracje nawiązujące do tradycyjnych elementów. Podobnie minęła Wielkanoc w Plattling – bajecznie kolorowe akcenty pełne pierwszych roślin wyglądały wprost magicznie – wszystko za sprawą niebanalnych kształtów,  a także ciekawego rozwiązania, jakim są pierwsze wiosenne nasadzenia w podstawie dekoracji. A skoro już o tym mowa, to…

 

…jak obsadzono kolorowe pisanki miejskie?

Nasadzenia, jakie uświetniają kolorowe pisanki miejskie, to najczęściej bratki lub stokrotki. Te niepozorne rośliny są pierwszym i jednym z najlepszych typów dla wiosennym nasadzeń, gdyż jako jedne z niewielu kwitną właśnie teraz, a co najważniejsze: są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nawet jeśli zima zechce po raz ostatni przypomnieć o sobie, ażurowe dekoracje, a co za tym idzie – nasadzone w nich kwiaty nadal będą wyglądać nieskazitelnie.

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz