Wielkie nowości w centrum Sosnowca

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W Sosnowcu przyszedł czas duże zmiany! W maju na ulicach Warszawskiej oraz Modrzejowskiej zaszła największa z nich. I to dosłownie. Wielkie kolorowe donice Gianto od Nuno’ni obsadzone drzewkami to pierwszy etap rewitalizacji centrum i obiecująca zapowiedź udanej metamorfozy.

duże donice nunoni sosnowiec (1)Źródło: www.twojezaglebie.pl

Potrzeba zmian

Mieszkańcom Sosnowca dokuczał brak zieleni i natury w mieście. Włodarze nie pozostali obojętni na takie potrzeby i postawili w centrum duże donice Gianto obsadzone młodymi drzewami. Już wkrótce sadzonki zaadaptują się w pojemnikach i rozrosną się, dając sosnowiczanom przyjemny cień i chłód.

duże donice nunoni sosnowiec (1)Źródło: www.sosnowiec.gazeta.pl

Wybór padł na pojemniki z polietylenu, ponieważ tylko ten materiał odpowiednio sprawdza się w przestrzeni publicznej: jest lekki, wobec czego dekoracje są mobilne, a jednocześnie niesamowicie wytrzymały, co sprawia, że donice skutecznie oprą się niepogodzie i uszkodzeniom mechanicznym.

duże donice nunoni sosnowiec (1)Źródło: www.sosnowiec.gazeta.pl

Cel: zaintrygować

Pośród 16 donic w kolorze antracytowym znalazły się dwa czerwone pojemniki. Tak ekscentryczne zestawienie może nieco dziwić… ale właśnie o to chodziło. Jak zaznaczają włodarze Sosnowca, obecność dwóch donic w kontrastowym odcieniu miała przykuć uwagę i wzbudzić zainteresowanie przechodniów. Cel został osiągnięty – centrum Sosnowca jest atrakcyjne i estetyczne. Tu nie ma miejsca na nudne dekoracje bez polotu!

duże donice nunoni sosnowiec (1)Źródło: www.sosnowiec.gazeta.pl

Przyjazna przestrzeń publiczna

Decyzja o tym, by duże donice Gianto trafiły na ulice Sosnowca była dyktowana chęcią „oswojenia” nieco surowej, bo zdominowanej przez beton przestrzeni. Obecność kolorowych donic w centrum Sosnowca to jednak dopiero początek pozytywnych zmian, jakie mają zajść w mieście. Już od kilku dni ulice zdobią Kaskadowe Konstrukcje Kwietnikowe, które wraz z donicami tworzą harmonijną, naturalną dekorację. W przyszłości zmodernizowana ma zostać mała architektura – wszystko po to, by mieszkańcy mogli mieć poczucie, że przebywają w przyjaznej przestrzeni. Udana aranżacja z Sosnowca dowodzi, że natura wprowadzona w estetyczny sposób jest najlepszym na to sposobem.

 duże donice nunoni sosnowiec (1)Źródło: www.sosnowiec.gazeta.pl

duże donice nunoni sosnowiec (1)Źródło: www.sosnowiec.gazeta.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz