Wielkie miasta w wielkim przybliżeniu

Tagi: fotografia, miasto, przestrzeń miejska, sztuka, 17 lipca 2017
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Dusan Stojancevic, artysta-fotograf z Belgradu, zasłynął osobliwym pomysłem na przedstawienie przestrzeni miejskiej w „obiektywie”. Ogromne miasta w technice makro? czemu nie?

Dusan Stojancevic (19)Źródło: www.boredpanda.com/ www.creativelight.rs/

Ta niezwykła historia zaczęła się 15 lat temu. Zwykłe zdjęcie zrobione przez okno podczas deszczowej pogody. Sposób na nudę? I to jaki dobry… a do tego był świetną inspiracją do rozpoczęcia przygody z profesjonalną fotografią o niezwykłym wydźwięku.

Dusan Stojancevic (18)Źródło: www.boredpanda.com/ www.creativelight.rs/

Pierwszym „modelem” Dusana było jedno z najsłynniejszych miasta – Nowy Jork. Przestrzeń publiczna tak zwanego „Wielkiego Jabłka” widziane poprzez krople deszczu to tylko początek… Kolejne na warsztat trafiły między innymi: Barcelona oraz Belgrad.

Dusan Stojancevic (17)Źródło: www.boredpanda.com/ www.creativelight.rs/

Jak zaznacza artysta, „wszystkie fotografie są wykonane w technice makro, wbrew wszelkim pozorom, to nie jest dzieło Photoshopa!”. Co inspiruje Dusana do tworzenia kolejnych „deszczowych portretów” – „zazwyczaj robię zdjęcia, gdy trafiam do nowych miejsc, ostatnimi czasy nie miałem wystarczająco czasu na to, by zaktualizować portfolio, jednak obiecuję zrobić to przy następnej podróży”.

Dusan Stojancevic (16)Źródło: www.boredpanda.com/ www.creativelight.rs/

Trzymamy za słowo!

Zobacz więcej: creativelight.rs

Źródło: www.boredpanda.com

Zapisz

1 komentarz do wpisu “Wielkie miasta w wielkim przybliżeniu”

Dodaj komentarz