1

Wielkanocne pisanki XXL w Gminie Kozienice, czyli twórcze działania miejskie

Wielkanocne pisanki XXL - Kozienice

Chociaż czas Świąt Wielkanocnych już za nami, w niektórych miastach w dalszym ciągu możemy podziwiać piękne ozdoby świąteczne. Okazuje się, że coraz więcej lokalnych społeczności podchodzi bardzo kreatywnie do przyozdobienia swoich miejskich przestrzeni. W tym sezonie również Gmina Kozienice podjęła się takiego wyzwania, i musimy przyznać, że rezultat jest wprost oszałamiający!Fiberglassowe jajka XXL jako płótno dla lokalnych artystów

Jak już wspominaliśmy w poprzednim artykule, możliwości przeprowadzenia akcji malowania pisanek XXL wśród mieszkańców jest sporo. W niektórych miasteczkach jajka zostały ozdobione przez dzieci z przedszkola, w innych jajka udekorowali lokalni, profesjonalni artyści. Nie inaczej było w Kozienicach – mieszkańcy połączyli siły i wspólnie przygotowali przestrzeń miejską na nadejście Wielkanocy.

Wielkanocne pisanki XXL w Gminie Kozienice wykonane zostały przez młodszych i starszych mieszkańców, a w tym także lokalnych artystów.

Zdobienie pisanek odbyło się w czynie społecznym, a materiały plastyczne przekazał Burmistrz Gminy Kozienice — Piotr Kozłowski.

Uwielbiamy takie kreatywne podejście do przyozdabiania przestrzeni miejskiej – służy ona wszystkim mieszkańcom, a takie akcje z pewnością wspierają nawiązywanie bliższych relacji wśród sąsiadów. Pięknie pomalowanie jajka XXL w Gminie Kozienice zachwycają każdego, dlatego też gorąco zachęcamy do odwiedzin miasta, a może nawet… przyłączenia się do akcji w przyszłym roku?  

Jajka XXL w Kozienicach
Bardzo dziękujemy za nadesłane zdjęcia z realizacji i gratulujemy talentu wszystkim artystom! 😍