Wielkanocna Akcja Społeczna: 8 Szkół W Šumperku i Ich Spektakularne Wielkanocne Jajka

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

W tym sezonie wielkanocnym, miasto Šumperk (Czechy) wkroczyło na scenę z nową energią i pasją dzięki rewolucyjnej inicjatywie społecznej. To niezwykłe miasto stało się prawdziwym laboratorium sztuki i wspólnotowego zaangażowania! Co za tym stoi? Akcja społeczna, w której uczniowie lokalnych szkół wspolnie malowali wielkoformatowe pisanki, żeby później stały się one częścią podniebnej galerii i początkiem niezwykłej inicjatywy. Wspólna praca uczniów Szkoły Sztuk Pięknych oraz studentów z różnych szkół średnich zaowocowała stworzeniem prawdziwych arcydzieł, które teraz ożywiają ulice i place.

Do nietypowego i oryginalnego dekorowania wielkanocnych jaj włączyli się uczniowie Szkoły Sztuk Pięknych w Szumperku, a także uczniowie szkół średnich – Gimnazjum, Szkoły Zawodowej na ulicy Rolniczej, Szkoły Medycznej w Szumperku i Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Szkoły Przemysłowej w Szumperku.

Inspiracją do tego projektu była chęć nie tylko upiększenia miasta, ale także zaangażowania społeczności lokalnej w tworzenie czegoś wyjątkowego i budowania więzi. Łącznie osiem wielkanocnych jaj uzupełniło wiosenną dekorację na Placu Točáka wykonaną przez Centrum Wolnego Czasu w Szumperku.

„Ta inicjatywa nie tylko wnosi do miasta wiosenny i świąteczny nastrój, ale także daje lokalnym studentom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych i kreatywności szerszej publiczności”

– mówi pierwsza wiceburmistrz Eva Kostecká i dodaje, że wszystkie produkty są wystawione na widocznych miejscach przed szkołami średnimi, co wspiera poczucie wspólnoty i zaangażowanie w wielkanocne tradycje.

Malowanie jajek było sposobem na wyrażenie kreatywności, jak i na promowanie współpracy i integracji społeczności lokalnej. Młodzi artyści mieli okazję zaprezentować swoje talenty i poczuć dumę z tego, że ich prace są widoczne i cenione przez całe miasto.

To niezwykłe widowisko jest również ukoronowaniem wysiłków Centrum Wolnego Czasu w Šumperku, które zawsze stara się angażować społeczność w różnorodne działania artystyczne i kulturalne.

Projekt bez nazwy 39 2

Pisanie o tej inicjatywie napawa mnie optymizmem co do potencjału, jaki drzemie w lokalnej społeczności.

Nie chodzi jedynie o malowanie jajek – chodzi o tworzenie wspólnego dziedzictwa, które łączy pokolenia i umacnia więzi międzyludzkie.

Dlatego serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców Šumperku oraz przyjezdnych, aby odwiedzili ulice i placówki edukacyjne, aby zobaczyć to wyjątkowe widowisko. Bądźcie częścią tej inspirującej podróży przez kolorowe jajka, które malują to miasto i serca jego mieszkańców!

Miasto Szumperk i zaangażowane szkoły zachęcają mieszkańców, aby przyjrzeli się tej wyjątkowej dekoracji i podzielili się swoimi doświadczeniami na mediach społecznościowych używając hasztagu #VelikonocniSumperk.

Jajka można znaleźć też na placu Masaryka (przy gimnazjum), na placu Wolności (przy hotelu Perk) lub w ulicy Ratuszowej (przy „zdravce”).

Taka akcja społecczna jest przykładem udanej współpracy między miastem, szkołami a społecznością, i prezentuje interesujący sposób na celebrowanie wiosny i świąt wielkanocnych wraz z kreatywnością i zaangażowaniem młodego pokolenia w kształtowanie przestrzeni publicznej.

Link do artykułu na stronie internetowej wraz z fotografiami: https://www.sumperk.cz/cs/zivot-ve-meste/tiskove-zpravy/netradicni-velikonocni-vejce-zdobi-sumperk.html

Chcesz więcej informacji o podobnych akcjach? Odwiedź nasz wpis ponizej!

A jeśli szukasz innych pomysłów na dekoracje miejskie w okresie wielkanocnym, zajrzyj tu: https://inspirowaninatura.pl/7-wiosennych-pomyslow-na-dekoracje-miejskie-chelm-w-pelni-wiosennej-magii-z-wiezami-kwiatowymi-i-kolorowymi-jajkami/ 🙂

Zostaw komentarz i zapisz się do newslettera! Pa-pa! 🙂


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz