Wenecja inspiruje

Wenecja inspiruje

Wenecja inspiruje wielu współczesnych artystów. Przykładem takiej inspiracji jest instalacja Fallen Garden dwojga artystów – Gerdy Steiner oraz Jorga Lenzlingera.

Źródło: https://architekcikrajobrazu.info/

Fallen Garden to niebywała, kolorowa i bajeczna mozaika różnych akcentów roślinnych, zawieszonych wokół XVII-wiecznego kościoła weneckiego. Steiner i Lenzlinger starali się zobrazować, jak może wyglądać umysł rośliny, jeżeli takowy by w ogóle istniał. Mnogość barw i kształtów oraz swobodna forma instalacji dodatkowo podkreślają mistyczny charakter otaczającego ją kościoła.

Fallen Garden został zaprojektowany w ten sposób, by poszczególne elementy roślinne układały się w „kaskadowym stylu”. Na samym dole znajduje się pewnego rodzaju platforma, z której goście w pozycji leżącej mogą puścić wodze fantazji i zatopić się w magicznym świecie dwojga artystów.

Źródło: https://architekcikrajobrazu.info/

Instalacja to również mnogość gatunków roślinnych. Możemy zobaczyć australijskie odmiany baobabów, szwajcarskie odmiany magnolii, szwedzkie róże, a nawet azjatyckie odmiany wodorostów.

Niestety instalacja nie jest już dostępna. Na pocieszenie pozostaje jedynie fakt, że artyści planują stworzyć kolejne instalacje w różnych miastach europejskich.

Bez wątpienia Fallen Garden to wspaniały przykład instalacji, która swą koncepcją  pobudza wyobraźnię turystów, wprawiając ich w zadumę nad pięknem natury.

Źródło: https://architekcikrajobrazu.info/

Dodaj komentarz