W kontraście siła! Kolorowe donice w Łomży

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
To trio ma możliwości adekwatne do swoich rozmiarów – wielkie donice Gianto w żywych kolorach zdobią ulice Łomży, i to z jakim efektem! Zestawienie modeli o skrajnie różnych rozmiarach, a także kontrastowych kolorach okazało się strzałem w dziesiątkę.

Na ulicach Łomży, miasta w województwie podlaskim, można napotkać dekoracje inspirowane kolorami naturalnej tęczy. Cel – wprowadzić do okolicy maksymalnie wiele barw i możliwie najwięcej roślin. Dzięki wielkim donicom Gianto zadanie zostało zrealizowane z doskonałym skutkiem.

kolorowe donice xxl gianto dla miast terraform łomża 2

Łomża | źródło: www.terraform.pl

Kluczem do tak udanej realizacji okazała się różnorodność i łączenie kontrastowych odcieni. Ulokowane w mieście donice różni nie tylko wielkość (od 80 do 120 cm), ale także kolory wykończenia – niebieski, czerwony oraz żółty. Co ciekawe, są to kolory zawarte we fladze miasta – udało się więc połączyć aspekt czysto estetyczny z budowaniem wizerunku i regionalnej tożsamości.

kolorowe donice xxl gianto dla miast terraform łomża 6

Łomża | źródło: www.terraform.pl

Na tym jednak nie koniec zabiegów mających na celu jeszcze bardziej przykuć oko przechodnia. W donicach Gianto nasadzono bowiem surfinię w… kontrastowych odcieniach! Cała kompozycja, choć mogłaby się wydawać nieproporcjonalna, okazała się idealnie wyważona. Skrajnie różne odcienie pozwoliły stworzyć dynamiczną dekorację, która (o ile zostanie racjonalnie ulokowana), tworzy barwny akcent, jednak bez zaburzania ogólnego ładu architektonicznego.

kolorowe donice xxl gianto dla miast terraform łomża 7

Łomża | źródło: www.terraform.pl

Kolorowe donice XXL, jakie trafiły do Łomży, wykonano z wysokiej jakości tworzywa sztucznego – polietylenu pozyskanego w procesie recyklingu. Jest to ważny krok w stronę ochrony środowiska, dodatkowego składnika budującego wizerunek miasta przyjaznego nie tylko człowiekowi, ale również Matce Naturze. Tak solidny materiał przetrwa bez uszczerbku całe dekady, dodatkowo przyczyniając się do redukowania wydatków z miejskiej kasy – czy to na wymianę dekoracji, czy na jej konserwację.

kolorowe donice xxl gianto dla miast terraform łomża 5

Łomża | źródło: www.terraform.pl


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz