Uszatek znów na Piotrkowskiej!

21 maja 2014
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Po kilkumiesięcznej przerwie bohater lubianej bajki znów wita przechodniów na ul. Piotrkowskiej – Miś Uszatek właśnie został gruntownie wyczyszczony, a nawet zyskał nowy, przynoszący szczęście nosek.

Łódź bajkowaŹródło: www.dzienniklodzki.pl

W listopadzie zeszłego roku, na czas remontu jednej z najdłuższych ulic w Polsce rzeźba została zdemontowana – uroczyste, ponowne odsłonięcie odbyło się 20 maja. Tym samym Miś Uszatek, bohater wytwórni Se-ma-for, powrócił pod swój dawny adres w Łodzi na ulicy Piotrkowskiej 87.

Łódź bajkowaŹródło: www.mmmojemiasto.pl

Te wydłużone wakacje Miś spędził bardzo pracowicie: przeszedł gruntowne czyszczenie i patynowanie, wymieniono mu także nosek – przypominamy, że jego dotknięcie jest obowiązkowym elementem spaceru po ulicach Łodzi (co podobno gwarantuje szczęście!).

Łódź bajkowaŹródło: www.mmmojemiasto.pl

Łódź bajkowaŹródło: www.mmmojemiasto.pl

Na oficjalnym odsłonięciu odnowionej figury nie mogło zabraknąć najwierniejszych fanów – dzieci z kilku miejskich przedszkoli mogły wziąć udział w zajęciach plastycznych i ciekawych konkursach z nagrodami. Odważniejsi mogli wykazać się zdolnościami wokalnymi i zaprezentować piosenkę o misiach.

Łódź bajkowaŹródło: www.mmmojemiasto.pl

Teraz, gdy Uszatek wrócił pod dawny adres, szlak „Łódź Bajkowa” jest już kompletny – znajdziecie na nim nie tylko Misia o klapniętym uszku, ale również Pingwina Pik-Poka, Kota Filemona i  Bonifacego oraz innych bohaterów najpiękniejszych filmów animowanych zeszłego stulecia.

Łódź bajkowaŹródło: www.mmlodz.pl

Łódź bajkowaŹródło: www.dzienniklodzki.pl

Zobaczcie filmową relację z wydarzenia:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iz3SaCAJG-8[/youtube]