Plebiscyt
Ukwiecona pustynia

Ukwiecona pustynia

5 listopada 2013


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Może i nie ma wody na pustyni, ale mimo to ogrody mają się świetnie. Na przekór wszystkiemu największy z nich wszystkich powstał w spalonym słońcem Dubaju.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.edenland.com.ua

Zaawansowana technologia, zamożni mieszkańcy, pustynia i ogromne upały – czyli wszystko, co przywodzi na myśl wspomnienie Dubaju. To również miejsce powstania największego ogrodu kwiatowego na całym świecie.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.designsekcja.pl

W mieście pełnym przepychu i wysokich wieżowców zdołano wygospodarować 72 tys. metrów kwadratowych pustej przestrzeni. Pierwotnie była to po prostu połać pustyni, która otacza Dubaj z każdej strony. Ogromnym nakładem finansowym doprowadzono tu odpowiednią ilość wody, a stąd już tylko krok do założenia bujnego, kolorowego ogrodu.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.designsekcja.pl

Tak powstał otwarty w tegoroczne walentynki Dubai Miracle Garden. Na terenie dawnej pustyni co roku odżywać będzie oaza z ponad 45 milionami roślin uformowanych w skomplikowane, smukłe wieże kwiatowe, kolorowe dywany lub przestrzenne rzeźby.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.designsekcja.pl

Odwiedzający wędrują między innymi przez ogromną bramę na którą składają się misy kwiatowe, a tuz obok rozpościera się znana już Wam instalacja, a raczej jej replika – pomysł sklepienia z kolorowych parasolek przybył tu wprost z Portugalii.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.dubaimiraclegarden.com

Dubai Miracle GardenŹródło: www.forum.xcitefun.net

W maju tego roku Dubai Miracle Garden wpisano do Księgi Rekordów Guinessa i oficjalnie uznano największym ogrodem na świecie. To samo wyróżnienie przyznano za stworzenie najdłuższej ściany z żywych kwiatów. Odznaczenie tym bardziej cenne, gdyż całe przedsięwzięcie powstało na suchej jak pieprz pustyni, a dostarczenie wody było nie lada wyzwaniem.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.mymetrotalk.com

Największy i najbardziej niezwykły ogród kwiatowy obecnie jest w fazie przygotowań do kolejnego sezonu – nowe atrakcje będzie można zobaczyć za kilka miesięcy. Od maja goście będą mogli odwiedzić między innymi ogród motyli i ogród aromatów, na pewno nie zabraknie znanych już dekoracji.

Dubai Miracle GardenŹródło: www.designsekcja.pl

W Arabii Saudyjskiej liczy się przede wszystkim rozmach i przepych. Setki kolorów, niezliczone kształty, pomysłowe dekoracje i niespotykane rozwiązania technologiczne w Miracle Garden robią naprawdę niesamowite wrażenie – jeśli kiedyś przyjdzie Wam wyruszyć w daleką podróż, koniecznie odwiedźcie tę pustynną oazę!

Dubai Miracle GardenŹródło: www.justthetravel.com

Dubai Miracle GardenŹródło: www.arabianbusiness.com

Dubai Miracle GardenŹródło: www.designsekcja.pl

Dubai Miracle GardenŹródło: www.blackthumbgardener.com

Dubai Miracle GardenŹródło: www.dubaimiraclegarden.com

« »

Dodaj komentarz