Ukwiecenie miasta – jak to zrobiono w Kamiennej Górze?

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
W południowej części województwa dolnośląskiego leży urokliwa miejscowość o bogatej historii. Kamienna Góra to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego spędzania czasu, jak również zwolenników „miejsc z duszą”.

ukwiecenie kamiennej góry wieże kwiatowe terra

Kamienna Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kamienna Góra jest położona pomiędzy dwiema rzekami, jest otoczona przez wzgórza i bujne lasy. Miejscowość to jednak nie tylko przyroda, ale również ciekawa architektura i bardzo charakterystyczna zabudowa mieszkalna, podzielona na stare miasto oraz część przemysłową.

ukwiecenie kamiennej góry wieże kwiatowe terra

Kamienna Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Stare miasto to przede wszystkim otoczony barokowymi kamienicami rynek oparty na kształcie prostokąta. Do dnia dzisiejszego jedynie kilka z nich zachowało oryginalny wygląd, jednakże dzięki staraniom władz, obecny wygląd rynku w niczym nie ustępuje temu sprzed wieków. Na brukowanej powierzchni placu stanęły w 2014 roku wieże kwiatowe, które wprowadziły element koloru to jednolitej przestrzeni centrum Kamiennej Góry. W kolejnych sezonach dekoracje ukwiecano zamiennie: kompozycją z surfinii lub pelargonii.

ukwiecenie kamiennej góry wieże kwiatowe terra

Kamienna Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Zabytkowa przestrzeń centrum Kamiennej Góry została stworzona zgodnie z zaleceniami dawnych architektów. Obecnie jednak, brukowany plac zdaje się być nadmiernie monotonny i pozbawiony atrakcyjnych elementów kolorystycznych. Rynek wymagał więc wprowadzenia kwiatowych dekoracji, które raz na zawsze rozproszyłyby szarość zabytkowych murów, a jednocześnie podkreśliły ich niemałą wartość historyczną.

ukwiecenie kamiennej góry wieże kwiatowe terra

Kamienna Góra | źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ze względu na występujący w centrum Kamiennej Góry bruk, niemożliwe było wprowadzenie kwiatów w typowej postaci. Nasadzenia bezpośrednio w glebie nie są jednak jedynym remedium na miejską szarość – w miejscach takich jak rynek w Kamiennej Górze, czyli tam gdzie dominuje utwardzona powierzchnia, sprawdzają się kaskadowe konstrukcje kwietnikowe. Po wprowadzeniu kwietników, przestrzeń tego dolnośląskiego miasta w kilka chwil stała się bardziej atrakcyjna dla oka, i to bez konieczności naruszania podłoża. Ukwiecenie centrum Kamiennej Góry sprawiło, że cała okolica prezentuje się estetycznie już od wielu sezonów.

kliknij, by zobaczyć więcej ujęć ukwieconej Kamiennej Góry:

zobacz ukwiecenie Kamiennej Góry w mapach Google:


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz