Tallinn w kwiatach

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Festiwal kwiatów odbywa się na terenie Starego Miasta w Tallinnie, stolicy Estonii, już po raz kolejny. Wbrew pozorom stworzenie barwnej, roślinnej oprawy w samym centrum zatłoczonej europejskiej nie jest takie trudne!

wieże kwiatowe terra estonia (8)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Kwitnące miejskie dekoracje są skutecznym wabikiem na turystów, którzy licznie odwiedzają urokliwy Tallinn, ale przede wszystkim pozytywnie wpływają na wysoki standard życia mieszkańców. Morze barwnych roślin, które niespodziewanie pojawia się w samym sercu stolicy z pewnością jest w stanie się do tego przyczynić!

wieże kwiatowe terra estonia (1)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Talliński festiwal kwiatów to również niespotykana okazja dla odwiedzających wydarzenie do zainspirowania się nowymi rozwiązaniami, które pozwalają wprowadzić naturę do wspólnych, jak i prywatnych przestrzeni. W myśl tych założeń, tym roku pośród innych dekoracji znalazły się również wieże kwiatowe Terra, które uświetniły klomb zaaranżowany tuż pod zabytkowymi murami Starego Miasta.

wieże kwiatowe terra estonia (4)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Już w kilka dni po obsadzeniu niewielkie, ale efektowne kwietniki kaskadowe H750 szybko przeistoczyły się w kolorowe kopce drobnych roślin w odcieniach fioletu, między innymi: bakopy, lobelii oraz petunii. Niski, ale jednocześnie rozłożysty kwietnik idealnie dopasował się do roślin o niewysokim pokroju tworzących estetyczny klomb o podnóża murów obronnych Tallinna.

wieże kwiatowe terra estonia (2)Źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Tegoroczny festiwal kwiatów w Tallinnie upływa pod hasłami „Pasja ogrodu” oraz „Kwiaty na taras” i trwa od 20.5 aż do 26.08 – warto odwiedzić stolicę Estonii, by wziąć udział w licznych wydarzeniach artystycznych, koncertach, wystawach… i zobaczyć polskie wieże kwiatowe!

 

Zapisz


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz