Tak zmienia się Polska na święta!

Węgrów, Wieleń oraz Leszno to kolejne polskie miasta, które nawet mimo niezbyt sprzyjającej aury, zdołały zaprosić do siebie świąteczny nastrój. Bożonarodzeniowe nakładki na kwietniki w kilka chwil przeobraziły szarą przestrzeń w prawdziwą krainę św. Mikołaja. Brak śniegu i dodatnie temperatury nie muszą oznaczać ponurych świąt!

świąteczne nakładki terrachristmas (2)Fot. Marcin Siekierzyński

Węgrów – rozległy rynek

Rynek w Węgrowie należy do bardzo rozległych. Po kilkuletniej rewitalizacji został ponownie oddany do użytku w 2014 roku i ostatecznie obrał formę nowoczesnego oraz funkcjonalnego centrum miasta. Podczas przebudowy zrezygnowano z murawy i zastąpiono ją płytami chodnikowymi – ułatwiającymi komunikację oraz utrzymanie przestrzeni w czystości, ale ograniczającymi wprowadzenie naturalnych dekoracji, które zimą mogłyby stanowić świąteczną aranżację.

świąteczne nakładki terrachristmas (3)Fot. Marcin Siekierzyński

Nie okazało się to jednak znacznym problemem, ponieważ w centrum Węgrowa stanęły wieże kwiatowe umożliwiające ukwiecenie nawet problematycznych przestrzeni. Już tej zimy plac ozdobiły nakładki na kwietniki imitujące naturalne drzewka, które urozmaicono świetlnymi łańcuchami, efektownie ożywiającymi przestrzeń.

świąteczne nakładki terrachristmas (4)Fot. Marcin Siekierzyński

Wieleń – ruchliwa okolica

Brak prawdziwie zimowej aury i niedobór naturalnych choinek nie musi być równoznaczny z nieudanymi świętami. Tuż przed urzędem miasta w Wieleniu problem ten rozwiązano w podobny sposób jak w Węgrowie. Nakładki na wieże kwiatowe, w przeciwieństwie do żywego drzewka, mogą trafić niemalże do każdej przestrzeni i są ekologiczne: nie łączą się z koniecznością wycinki drzew, a dodatkowo sprawdzają się przez wiele kolejnych sezonów.

świąteczne nakładki terrachristmas (8)Źródło: www.terrachristmas.pl

Wytrzymałe materiały i smukła forma to główne powody, dla których nakładki na kwietniki tak dobrze odnajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku i przy ruchliwej ulicy. Tu również sprawdził się najbardziej klasyczny model – zielone igliwie, przywodzące na myśl kolor prawdziwego drzewka, to rozwiązanie, które budzi najlepsze wspomnienia.

świąteczne nakładki terrachristmas (7)Źródło: www.terrachristmas.pl

Leszno – historyczna przestrzeń

Zabytkowy ratusz i deptak to duma Leszna. Tak reprezentacyjna przestrzeń wymaga szczególnie atrakcyjnej oprawy w okresie Bożego Narodzenia. W tym przypadku pojawiły się podobne przeciwności, z jakimi zmagano się w Węgrowie i w Wieleniu. Brak naturalnego podłoża, w którym można nasadzić świąteczne drzewko i konieczność wprowadzenia szybkich, ale diametralnych zmian zainspirowały do sięgnięcia po sprawdzone rozwiązania.

świąteczne nakładki terrachristmas (9)Źródło: www.terrachristmas.pl

Nakładki na wieże kwiatowe z kolekcji TerraChristmas zostały ustawione po obu stronach wejścia, tworząc atrakcyjną oprawę dla podwojów całego gmachu, te same dekoracje uatrakcyjniły deptak. Zielone igliwie nakładek wraz z kontrastującymi bombkami w srebrnym kolorze prezentuje się niezwykle dostojnie, a zarazem naturalnie, w myśl zasady, że prostota jest szczytem wyrafinowania.

świąteczne nakładki terrachristmas (6)Źródło: www.terrachristmas.pl