Tajemniczy ogród w centrum Londynu

Tajemniczy ogród w centrum Londynu

image_pdfimage_print

Tu spotkacie cyrkowców, muzyków i artystów. Nawiążecie znajomości z ludźmi-posągami, poskaczecie na trampolinie, zachwycicie się kwiatami i kolorami. A to wszystko w samym sercu Londynu.

Neal’s YardŹródło: www.photo-meg.blogspot.com

Spacerując po dzielnicy Covent Garden, aż trudno uwierzyć, że to niezwykłe miejsce znajduje się w stolicy Wielkiej Brytanii. To ostoja lokalnej cyganerii artystycznej, ludzi pragnących odciąć się od ograniczonego wieloma regułami życia w ogromnym mieście. Okolica bywa nieco nietypowa!

Covent GardenŹródło: www.terrachristmas.pl

Covent Garden
Źródło: www.britainbyheart.com

Gdzie indziej, niż właśnie tu mógłby powstać jeden z najbardziej ekscentrycznych miejskich ogrodów? Znalezienie ulicy Neal nie nastręcza żadnych trudności. Trafienie do założonego tu ogrodu to już wyzwanie –jeśli nie jesteście w 100% pewni jego lokalizacji, lub jeśli nie byliście tu wcześniej – przygotujcie się na godziny poszukiwań. Ale warto.

Neal’s YardŹródło: www.knowlondon.co.uk

Oddalony od głównej drogi, wolny od pośpiechu, zgiełku i tłumów turystów, ogród Neal’s Yard to uczta dla zmysłów. To nie tylko miejsce pełne natury, którego nie spodziewalibyśmy się w centrum Londynu. Zachwyca architektura budynków i mała architektura miejska, z której większość nie ma nic wspólnego z masową produkcją.

Neal’s YardŹródło: www.exotic-place.com

Tu liczy się własny pomysł i niebanalne podejście do świata. Kolorowe duże donice są wykonane ze stalowych beczek, a część z nich została wzbogacona o siedzisko lub stolik, tak by lokalna przestrzeń miejska była nie tylko oryginalna, ale również wygodna. Na każdym kroku znaleźć tu można klimatyczne restauracyjki, kawiarnie i sklepy z oryginalnym asortymentem.

Neal’s YardŹródło: www.photo-meg.blogspot.com

W Neal’s Yard nie ma dwóch takich samych kamienic. Cześć z nich może pochwalić się naprawdę wiekową metryką, jednak żadna z nich nie niszczeje – budynki są niesamowicie kolorowe i wzbogacone ciekawymi dekoracjami. Chaos? Nic bardziej mylnego – Neal’s Yard jest po prostu radosną ostoją dla osób pragnących odciąć się zatłoczonego miasta.

Neal’s YardŹródło: www.photo-meg.blogspot.com

Inspirowani, jeśli zamierzacie odwiedzić Londyn – nie przegapcie magicznej dzielnicy Covent Garden oraz tajemniczego ogrodu Neal’s Yard!

Neal’s YardŹródło: www.photo-meg.blogspot.com

Jak dotrzeć do Neal’s Yard? To niezwykłe miejsce jest oddalone o 3 minuty drogi od stacji metra Covent Garden oraz o 5 minut spaceru od stacji Leicester Square. Dla pewności załączamy szczegółową mapę:

Neal’s YardŹródło: www.livelearnshineon.blogspot.com

 

3 komentarze do wpisu „Tajemniczy ogród w centrum Londynu”

Dodaj komentarz