1

Sztuka kochania w Lubniewicach

W Lubniewicach, miasteczku w woj. lubuskim, powstało niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić nie tylko w walentynki i nie tylko przez zakochanych. Zajrzymy do Parku Miłości:

Rzeźby inspirowane miłością – rodzicielską i partnerską, urokliwe zakątki z Ławeczką i Mostkiem Miłości, a to wszystko wkomponowane w piękną zalesioną przestrzeń, w pobliżu czystych jezior – to wszystko czeka na gości odwiedzających Lubniewice.

Źródło: www.atrakcjelubuskie.pl

Nie ważne, czy szukacie prawdziwego uczucia, czy może już je znaleźliście. Park Miłości w Lubniewicach to wspaniałe miejsce, które zostaje w pamięci na długo – nie tylko ze względu na wyjątkową naturę, ale również dzięki licznym nawiązaniom do biografii dr Michaliny Wisłockiej – uznanej seksuolożki i (od niedawna) ikony rodzimej popkultury, która właśnie w Lubniewicach przeżyła wielką miłość. Nie mamy wątpliwości, że patronka czuwa nad każdym, kto odwiedza park!

Źródło: www.atrakcjelubuskie.pl

Spacer po parku warto rozpocząć nad jednym z lubniewickich jezior – jeziorem Lubiąż, położonym między Nowym a Starym Zamkiem. Bajkowa sceneria jest szczególnie zachwycająca wiosną i latem, jednak zima i święto zakochanych to równie dobry moment na kontemplowanie tych widoków. Strzeliste wieżyczki budowli, kwitnące rośliny, gładka tafla jeziora… czy istnieje lepsza sceneria dla miłosnych wyznań?

Źródło: www.atrakcjelubuskie.pl

Miejscowi twierdzą, że w lubniewickim parku Amor ma szczególnie duże pole do popisu i wyjątkowo często sięga po swoje strzały. Jego aktywność najłatwiej zaobserwować na Mostku Miłości – na balustradach znajdują się dziesiątki niewielkich kłódek, a każda z nich ma być dowodem wiecznej miłości.

Źródło: www.albatros.salon24.pl

Park Miłości to ciekawa inicjatywa, która w harmonijny sposób łączy promocję miasta poprzez lokalne tradycje z wykorzystaniem atutów lokalnej przyrody. Lubniewice stopniowo stają się „Małą Weroną”, a pamiątkowa fotografia na słynnej Ławeczce Miłości staje się obowiązkowym elementem spaceru – czy macie już pomysł na zbliżające się walentynki?


Źródło: www.jorg.bikestats.pl