Sztuka inspirowana naturą

3 października 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Kawałek drewna, samotna muszla czy zwyczajny kamień. To właśnie w tych, pozornie zwyczajnych przedmiotach ukrywa się piękno natury. Zobacz, jak można je wydobyć:

debra-bernier-20Źródło: www.boredpanda.com

Debra Bernier to niezwykła artystka z miasta Victoria w Kanadzie. Tym, co wyróżnia jej twórczość na tle innych dzieł ludzkich rąk jest materiał, z którego korzysta. Najczęściej są to bowiem elementy w 100% „inspirowane naturą” – wyrzucone na brzeg oceanu drewno, kamienie, glina i muszle.

debra-bernier-19Źródło: www.boredpanda.com

Te intrygujące drobiazgi mają w sobie cząstkę Matki Natury, a jednocześnie, po drobnej obróbce nabierają również elementu ludzkiego ducha. „Kiedy pracuję z drewnem wyrzuconym na brzeg, nigdy nie zaczynam od ‘białej kartki’. Każdy kawałek to już poniekąd gotowa rzeźba, którą stworzyły fale i podmuchy wiatru.” – zaznacza Debra.

debra-bernier-18Źródło: www.etsy.com

„Drewno opowiada historię, a ja staram się ją poznać. Powiększam lub zmniejszam jego kontury, by uzyskać znane nam wszystkim kształty nawiązujące do symboli ze świata ludzi bądź zwierząt” – dodaje artystka.

debra-bernier-17Źródło: www.boredpanda.com

Debra najczęściej inspiruje się tym, co w naszym świecie najbardziej cenne – dziećmi, przyrodą, zwierzętami. „Ukończone rzeźby to nie tylko odbicie życia mojego i mojej rodziny, ale również symbol odwiecznego połączenia nas-ludzi, ze światem natury”.

debra-bernier-16Źródło: www.etsy.com

Skąd wzięła się fascynacja artystki naturalną formą rzeźb? Już od dzieciństwa uwielbiała plażę, a obecnie największą radość przynosi jej przekazywanie piękna piaszczystego wybrzeża innym ludziom. „Ta mała dziewczynka we mnie nadal jest zakochana w nieregularnych kształtach drewna, odblaskach słońca tańczących na falach, gładkich, szarych kamieniach i słonym powietrzu. Prosta forma przynosi mi największą radość. Mam nadzieję nadal dzielić ją z innymi”.

Inspirowani, co sądzicie o rzeźbach Debry?

Źródło: www.boredpanda.com