Sztuka dodała mu skrzydeł!

Tagi: artysta, Naoki Onogawa, origami, sztuka, 30 czerwca 2017
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Od istnienia symbolem naszej społeczności jest żuraw. Nie wypada nam wręcz nie zainteresować się artystą, który z sylwetki tego ptaka uczynił inspirowaną naturą sztukę!

źródło: www.instagram.com/naokionogawa

Origami to tradycyjna japońska sztuka składania papieru w miniaturowe sylwetki zwierząt czy obiekty. W dzieciństwie zapewne większość z Was w ten właśnie sposób tworzyła niewielkie zabawkowe samoloty. Część pasjonatów sztuki origami na tym właśnie poprzestała, jednak nie pewien Japończyk.

źródło: www.instagram.com/naokionogawa

Naoki Onogawa sztukę tworzenia przestrzennych figur z papieru przeniósł na wyższy poziom – podobnie jak wielu jego rodaków i miłośników origami z całego świata. Dlaczego więc zwróciliśmy na niego tak szczególną uwagę?

Przede wszystkim za formę, jaką się posługuje. Czy zauważyliście, że od początku istnienia bloga Inspirowani Naturą naszym symbolem jest papierowy żuraw? Właśnie ten ptak zafascynował japońskiego artystę, który stworzył nie jeden skrzydlaty okaz, nie dziesięć, a nawet nie tysiąc. Spod jego rąk wyszły całe tysiące papierowych ptaków!

…a jakby tego było mało, każdy z nich jest miniaturowy i mieści się na opuszku palca. Brzmi banalnie? Spróbujcie powtórzyć ten wyczyn 😉

źródło: www.instagram.com/naokionogawa

Celem wykonania tak imponującej liczby origami było nawiązanie japońskiego zamiłowania przyrody i harmonii, a także do historii Sadako Sasaki, która jako hołd dla niewinnych ofiar wojny nuklearnej, ułożyła setki żurawi z papieru. Inspirowany historią Sadako, Naoki dokonał wręcz niemożliwego – wykonał całe tysiące ptaków, a te następnie przeistoczył w „liście” ozdobnych drzewek bonsai.

źródło: www.instagram.com/naokionogawa

„Od antycznych czasów Japończycy cenili sobie kontakt z przyrodą. Chciałem, by moje prace przesiąkły energią natury i mam nadzieje, że każdy, kto na nie spojrzy, również jej dozna” – zaznacza Naoki Onogawa

źródło: www.instagram.com/naokionogawa

Jesteśmy dumni, że to właśnie ten symbol towarzyszy naszemu blogowi już od lat!.

Zobaczcie więcej w serwisie Instagram

źródło: www.instagram.com/naokionogawa