Szczecin zasługuje na więcej!

17 czerwca 2013
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Wbrew obiegowej opinii dekorowanie miasta nie jest prostą sprawą. Najdobitniej przekonali się o tym mieszkańcy Szczecina, w momencie gdy ujrzeli kaskady kwiatowe, jakie stanęły na ulicach ich miasta.

dekoracje szczecin

Źródło: www.szczecin.gazeta.pl

Zakład Usług Komunalnych postawił już trzy takie konstrukcje – dwie przy ul. Wyszyńskiego i jedną przy ul. Zamenhofa. W planach są kolejne dwie, na które pracownicy ZUK szukają miejsca. Pytanie tylko, czy będą wyglądać podobnie do tych istniejących? Już na pierwszy rzut oka widać, że choć pomysł świetny, to kiepsko zrealizowany. Przede wszystkim efekt psują słabo rozwinięte rośliny. Gdy spojrzymy na kaskadę, pierwszym co rzuci się w oczy jest zielony, miejscami brudny szkielet. Można nawet odnieść wrażenie, że konstrukcja przytłacza małe kwiaty, które mimo swoich kolorów giną w całej dekoracji.

 

wieże kwiatowe

 Wrocław, źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Ten rodzaj dekoracji nie należy do najtańszych, dlatego warto się zastanowić, dlaczego wydano pieniądze z tak marnym skutkiem. Można nawet odnieść wrażenie, że władze miasta albo nie kontrolowały całego projektu, albo nie wiedziały, jak wygląda dobrze skonstruowana kaskada kwiatowa. Dla kontrastu warto obejrzeć kaskadowe konstrukcje kwietnikowe dostarczone w ramach Kompleksowej Usługi firmy Terra, ulokowane w miastach takich jak na przykład Złotoryja, Zielona Góra czy też  Wrocław.

 

wieże kwiatowe

 Wrocław, źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Widać różnice, prawda? Pierwsze co przykuwa wzrok to wspaniale rozwinięte ukwiecenie, spod którego nie wystaje najmniejszy fragment wewnętrznej struktury – właśnie taką dekorację można bez wahania nazwać prawdziwą wieżą z kwiatów. Kompleksowa Usługa to również pewność, że zamówione wieże kwiatowe będą gotowe na czas. Co więcej, jeszcze na długo przed finalnym obsadzeniem rośliny są poddawane regularnym kontrolom, dlatego też zamawiający ma pewność, iż otrzyma jedynie zdrowe, piękne kwiaty.

wieże kwiatowe

Zielona Góra, źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Lista miast, w których znalazły się wieże kwiatowe dostarczone przez firmę Terra jest bardzo długa, co świadczy o zadowoleniu mieszkańców z dekoracji. Szkoda, że tak piękne miasto jak Szczecin „zdobią” konstrukcje sprawiające wrażenie nieukończonych lub nieudolnie wykonanych. Tak duża i znacząca aglomeracja zasługuje na zdecydowanie lepszy wystrój, który przecież będzie jej wizytówką przez kilka najbliższych miesięcy miesięcy.

wieże kwiatowe

Zielona Góra, źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Czy warto więc decydować się na pozorne oszczędności? Czy warto ryzykować kupno niesprawdzonych produktów? Burza, jaka rozgorzała po zamontowaniu kontrowersyjnych dekoracji w Szczecinie jest najlepszą przestrogą i dowodem na to, że każda inwestycja powinna być naprawdę dobrze przemyślana. Z drugiej jednak strony faktem jest, że przy takich zleceniach zamawiający nie ma wyjścia i musi zaufać wykonawcy.

Szkoda tylko, że ten tak kiepsko wywiązał się ze swojego zadania.

wieże kwiatowe

Złotoryja, źródło: www.wiezekwiatowe.pl

Dodaj komentarz