Szczecin: projekt Kolorowa Aleja

6 maja 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Mieszkańcy zabrali głos! Wydarzenia artystyczne, akcje edukacyjne, a w tle wieże kwiatowe, imprezy i najrozmaitsze roślinne instalacje. To skrót z wielu zaplanowanych w ramach szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego atrakcji.

Źródło: www.fotolia.com

Szczecińska Aleja Kwiatowa to przykład tego, jak bardzo ważny jest głos mieszkańców podczas aranżowania przestrzeni. Rok temu, podczas głosowania nad Budżetem Obywatelskim podjęto decyzję o tym, że na aleję trafią nowe rośliny nasadzane w gruncie, mobilne wieże kwiatowe i rozmaite instalacje florystyczne – właśnie przyszedł czas na realizację założeń.

Pomysł, który zdeklasował inne propozycje z Budżetu Obywatelskiego, rozwinął się na tyle, że obecnie stał się zakrojoną na szeroką skalę akcją pod nazwą „Kolorowa Aleja”. W ramach przedsięwzięcia szczeciński Zakład Usług Komunalnych podjął się nasadzenia roślin cebulowych, które właśnie zaczynają rozkwitać, sprawiając, że Aleja Kwiatowa w pełni zasługują na swoją nazwę!

Ukwiecanie Alei Kwiatowej to jednak tylko fragment zakrojonego na większą skalę projektu. W jego ramach na przestrzeni całego roku odbywają się rozmaite akcje mające na celu propagowanie lokalnych atrakcji oraz spajanie lojalnej społeczności poprzez zapewnianie jej możliwości wspólnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. „Kolorowa Aleja” to przedsięwzięcie zainicjowane przez Dom Kultury Słowianin i Międzynarodowe Targi Szczecińskie, planuje się że tylko w 2016 odbędzie się aż 16 podobnych imprez tego typu.

To już kolejny raz, gdy promujemy ideę wspierania lokalnych społeczności poprzez Budżet Obywatelski. Więcej na temat zalet podobnych inicjatyw będziecie mogli usłyszeć podczas Poznań Design Days – serdecznie zapraszamy na nasz wykład 13 maja przy ulicy Św. Marcin 69 w Poznaniu!

Kliknij, by przeczytaj więcej na temat naszej wizyty na Poznań Design Days – Przestrzeń Publiczna

poznań design days