Szczecin: ogród społeczny

23 maja 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

To już kolejna inicjatywa skierowana do mieszkańców – tym razem o charakterze swojej najbliżej okolicy: zieleni i strefach rekreacji zadecydują szczecinianie.

ogród społeczny szczecin 2016 (2)Źródło: www.szczecin.eska.pl

Rok temu odbyła się pierwsza edycja Ogrodu Społecznego. Założony na Łasztowni, jedyny taki społeczny zieleniec w Szczecinie funkcjonował przez całe lato ku wielkiemu zadowoleniu okolicznych mieszkańców. W stworzonym specjalnie z myślą o osobach zamieszkujących najbliższa okolicą ogrodzie zakwitły rośliny, odbywały się wydarzenia kulturalne, a każdy kto tylko zechciał, mógł ciekawie tam aktywnie spędzić wolny czas na świeżym powietrzu.

ogród społeczny szczecin 2016 (7)Źródło: www.szczecinblog.pl

Powstały również grządki z warzywami, nad którymi pieczę objęli sami mieszkańcy. Wielka uczta z plonów była ukoronowaniem istnienia ogródka i odbyła się w przeddzień jego demontażu.

ogród społeczny szczecin 2016 (6)Źródło: www.szczecinblog.pl

Wraz z nowym sezonem społeczne ogrody rozkwitają pomysłami! Pod nazwą „Ogród Społeczny – Dzieje Się!” odbędzie się kolejna edycja inicjatywy. Tym razem, to właśnie mieszkańcy podejmą decyzję o tym, w którym miejscu mają zostać założone specjalne społeczne zieleńce. Inicjatywa powstała przede wszystkim z myślą osobach zamieszkujących Szczecin, ale jest również skierowana do spółdzielni, wspólnot i zarządców.

ogród społeczny szczecin 2016 (3)Źródło: www.mmszczecin.pl

 Każdy, kto tylko dostrzega potrzebę zmian w swojej najbliższej przestrzeni, może zgłaszać swoje pomysły. Pod adresem mailowym ogrod.spoleczny@gmail.com jeszcze do 4 czerwca przyjmowane są propozycje miejsc, w którym miałyby powstać ogródki społeczne i miejsca rekreacji na otwartym powietrzu. Ilość nowych ogrodów zależna jest od budżetu, do wsparcia którego zapraszani są sponsorzy.

ogród społeczny szczecin 2016 (1)Źródło: www.szczecinblog.pl

To już kolejna akcja społeczna tego typu, a o każdej kolejnej piszemy z jeszcze większą przyjemnością! Jeśli interesujesz się tym tematem, kliknij, w ten link, by przeczytać jeszcze więcej.

Zapisz