Świet(l)ny pomysł na SPA

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Na naszym rynku powstaje coraz więcej budynków o charakterze usługowym, które służą nam do odpoczynku i upragnionego relaksu. W ich wnętrzach możemy przez chwilę poczuć się oderwani od zgiełku codzienności. Oprócz swojej funkcji często przyciągają nietypowym wyglądem, architekturą czy stylistyką. Jak więc zaaranżować efektownie wnętrze SPA?

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

Na świecie znajdziemy wiele dobrych SPA, jednak aby się wyróżnić, należy znaleźć złoty środek pomiędzy przestrzenią, wodą, a naturą.

Dlatego tak często spotkamy SPA, których przestrzeń jest spójna, a nawet dość ascetyczna. Z drugiej strony, to właśnie w ich wnętrzach znajdziemy wiele innowacyjnych rozwiązań, niespotykanych nigdzie indziej. Najnowsze trendy w projektowaniu SPA dyktują, aby tworzyć ich wystrój spoisty z całością. Nie należy tworzyć wnętrza oderwanego od ogólnej stylistyki np. hotelu, w którym się znajdują.

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

Nie da się ukryć, że im bardziej atrakcyjny, nawet udziwniony budynek, tym chętniej go odwiedzamy, nawet na zasadzie sprawdzenia czy zbadania tego, co dzieję się w jego wnętrzu. Dlatego przestrzeń hotelu, restauracji lub w tym przypadku – SPA musi być interesująca, a nawet prowokacyjna pod względem wizualnym.

Jaki styl będzie najlepszy?

Nie ma większego znaczenia, czy będziemy kierować się stylem egzotycznym, rustykalnym, czy industrialnym, ponieważ liczy się dobry pomysł, a także wprowadzenie do obiektu naturalnych akcentów.

Zadanie nie jest proste. Ale przy pomocy designerskich elementów możemy z łatwością to osiągnąć. Pomocne do rozwiązania powyższego problemu mogą okazać się duże donice Terraform, w których z powodzeniem możemy zasadzić egzotyczne rośliny. Możemy również umieścić w nich wodę czy ręczniki, które doskonale wpiszą się w styl samego SPA, a przy tym są bardzo funkcjonalne i przydatne dla odwiedzających. W żadnym innym miejscu nie będą prezentować się tak dobrze, jak właśnie w podświetlanych donicach…

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

Duże możliwości, dużych donic

Podświetlane donice dobrze również będą wyglądać usytuowane przy recepcji. Możemy umieścić na nich logo firmy i w ten prosty sposób dodatkowo reklamować nasze SPA.

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

W grocie solnej czy na basenie odpowiednio będzie prezentować się designerski, podświetlany element Manhattan, który z powodzeniem może zastąpić zwykłą lampę. Nada pomieszczeniu nietypowego, luksusowego wyglądu. Z pewnością pozwoli również wyróżnić nasze SPA spośród konkurencji i przyciągnąć klientów, a przecież na tym nam najbardziej zależy.

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

podświetlane donice dla SPAŹródła: archiwum Terra

Możliwości dużych donic są ogromne. Jednak aby stworzyć spójne wnętrze, należy wszystko przemyśleć i umieć wykorzystać potencjał designerskich elementów. Pamiętajmy, że projektowanie SPA jest o wiele trudniejsze niż budowa domu.

Nie zapomnijmy również o jeszcze jednej najważniejszej zasadzie: SPA jest stworzone dla odbiorców, a nie na odwrót…

Dodaj komentarz