Plebiscyt
Świąteczne światło w ogrodzie

Świąteczne światło w ogrodzie

15 grudnia 2014


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Grudzień i święta to okazja do tego, przy ozdobić ogród w niezwykły sposób. Jak go rozświetlić i wprowadzić magiczny nastrój? Oto kilka sposobów:

świąteczne oświetlenie ogroduŹródło: www.pinterest.com

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że świetlne łańcuchy choinkowe doskonale wyglądają na drzewach iglastych. Tak zwane „choinki” często trafiają również do wnętrz, stąd nasze zamiłowanie do przyozdabiania ogrodowych odpowiedników. Obecnie do najpopularniejszych odmian należą: świerk kłujący, jodła kaukaska oraz świerk pospolity.

świąteczne oświetlenie ogroduŹródło: www.pinterest.com

Smukły kształt jodeł i świerków oraz regularne rozmieszczenie ich gałęzi sprawia, że rozmieszczenie łańcuchów nie sprawia żadnej trudności. Dobrym rozwiązaniem jest dekorowanie tych drzew, które rosną stosunkowo blisko domu – unikniemy wówczas kłopotliwego mocowania przewodów, a jednocześnie wprowadzimy nieco magicznego nastroju z ogrodu wprost do wnętrza.

świąteczne oświetlenie ogroduŹródło: www.pinterest.com

Ogród bez drzew iglastych również może być atrakcyjny! Podświetlane choinki z kolekcji TerraChristmas są godnym zastępcą naturalnego drzewka, a na dodatek oferują kilka dodatkowych możliwości. Te designerskie lampy mogą przybrać dowolny kolor: klasyczną zieleń, biel śniegu lub czerwień szaty Mikołaja – ich niebanalna, lecz nadal klasyczna forma z pewnością wyróżni ogród. To doskonałe rozwiązanie dla osób nieco znużonych zwykłymi ozdobami i pragnących wprowadzić nieco stylu do zimowej przestrzeni.

podświetlana choinka lightree slideŹródło: www.terrachristmas.pl

Świąteczna dekoracja ogrodu to jednak nie tylko „choinki”. Warto wykorzystać niezwykłe właściwości krzewów zimozielonych i je również przemienić w świetliste ozdoby. Bukszpan i ligustr nigdy nie tracą liści, a na dodatek z łatwością można formować ich kształt – bez problemu można stworzyć z nich kule, a następnie przyozdobić je światełkami. Tak powstają magiczne, kolorowe formacje…

świąteczne oświetlenie ogroduŹródło: www.pinterest.com

Posiadacze drzew liściastych również mogą cieszyć się piękną dekoracją. Brak liści doskonale zrekompensują kurtyny ze światełek rozpościerające się od gałęzi aż do samej ziemi. To magiczny wręcz efekt ciepłego deszczu w samym środku zimy…

świąteczne oświetlenie ogroduŹródło: www.pinterest.com

Zimą nie wszystkie pojemniki na kwiaty muszą być chowane do wnętrz. Podświetlane donice kwiatowe z kolekcji TerraForm wykonano z polietylenu, dlatego bez obaw mogą zdobić i rozświetlać świąteczny ogród. Wystarczy wybrać żarówkę w ulubionym odcieniu i umieścić ją wewnątrz pojemnika. Materiał jest na tyle wytrzymały, że oprze się srogim mrozom do -65 stopni, a instalacja elektryczna gwarantuje niezakłócone użytkowanie nawet w największe śnieżyce – to dowód na to, że nowoczesne donice nawet bez nasadzenia  mogą zdobić ogród!

donica Sof Round High Elho Terraform.plŹródło: www.terraform.pl

Podczas planowania świątecznej dekoracji ogrodu nie może zostać pominięta mała architektura. Altany, ławki i pergole można wykorzystywać również poza letnim sezonem – wystarczy opleść je łańcuchem w ulubionym kolorze i cieszyć się magicznymi figurami, jakie pojawią się w ogrodzie już po zmroku…

świąteczne oświetlenie ogroduŹródło: www.pinterest.com

 

« »

3 komentarze do wpisu „Świąteczne światło w ogrodzie”

  1. Pierwsze zdjęcie najbardziej oddaje ten niepowtarzalny, magiczny klimat Świąt. A duże bombki są naprawdę piękne, zwłaszcza gdy za oknami biało!

  2. Bardzo piękne te ozdoby do ogrodów. Zwłaszcza podobają mi te ażurowe świecące kule. Na szczęście wszystko jest wysmakowane i dalekie od bałwanków i reniferów, które niektórzy stawiają w ogrodzie przed domem.

Dodaj komentarz