Świąteczne dekoracje w naszych miastach – cz.1

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Boże Narodzenie za nami, zatem nadszedł czas podsumowań. Jak prezentowały się nasze miasta w tym wyjątkowym momencie? Bardzo różnorodnie! Były wielkie bombki, były kolorowe donice z igliwiem, świąteczną szatę przybrały nawet latarnie, a na placach spacerowały renifery… Jednym słowem było pięknie, i to nawet niezbyt śnieżnej aury!

W tym roku pięknie ozdobionych miast nie brakowało! Wyszyliśmy w podróż po Polsce w poszukiwaniu najpiękniejszych kompozycji, by móc zainspirować Was do stworzenia podobnych podczas kolejnej Gwiazdki. Atrakcyjnych kompozycji było na tyle wiele (co bardzo nas cieszy!), że zestawienie postanowiliśmy przedstawić w dwóch odsłonach: oto pierwsza z nich!

Legnickie Pole – piramida z bombek i elegancka choinka

Wielkie bombki w kolorze błękitu, bieli i wyrafinowanego srebra to przebój kolejnego świątecznego sezonu. Ułożone w piramidę dekorację świetnie prezentowały się obok miejskich choinki i elementów montowanych na latarniach. W Legnickim Polu postawiono na harmonijną kompozycję, a efekt był wart naśladowania!

Kliknij w zdjęcie, bo zobaczyć świąteczną dekorację z Legnickiego Pola w większej rozdzielczości:
Lubin – zimowy sposób na letnią dekorację

Cóż począć z wielkimi donicami, gdy kończy się okres kwitnienia kwiatów? Nic prostszego! Wcale nie trzeba usuwać ich ze wspólnych przestrzeni – grunt, to odpowiednio przygotować je na święta, by uzyskać wspaniały efekt. Dowód tej śmiałej tezy znajduje się między innymi w Lubinie, gdzie za pomocą mocowanych do podłoża stożków z bombkami, udało się przekształcić donice Gianto w świąteczne dekoracje – i to bez potrzeby skomplikowanych prac!

Kliknij w zdjęcie, bo zobaczyć świąteczną dekorację z Lubina w większej rozdzielczości:
Skwierzyna – zimowa dekoracja na poziomie

W Skwierzynie powitała nas zimowa aura – z przyjemnością ujęliśmy świąteczne nakładki na latarnie w śnieżnej oprawie. Te oparte na stalowej konstrukcji kule pokryte igliwiem tworzą formę minichoinki ponad głowami przechodniów. Wraz z bombkami stają się piękną dekoracją, która tworzy wyjątkowy klimat.

Kliknij w zdjęcie, bo zobaczyć świąteczną dekorację ze Skwierzyny w większej rozdzielczości:
Milicz – renifer, piramida i miejska choinka

Ta, zdawać by się mogło – nieco egzotyczna kompozycja, jest dumą mieszkańców Milicza już od kilku sezonów. Piramida z wielkich bombek ma tu świetne towarzystwo: nie tylko wiszące nakładki na latarnie, ale również sylwetkę renifera Rudolfa, który w niebanalny sposób przypomina o Bożym Narodzeniu. Największy atut milickiej kompozycji? Spójność kolorów i formy, którą warto przeszczepić na ulice polskich miejscowości.

Kliknij w zdjęcie, bo zobaczyć świąteczną dekorację z Milicza w większej rozdzielczości:
Słubice – wysoko i nisko

O nietypowej kompozycji świątecznej ze Słubic pisaliśmy już w tym wpisie – klik. W czym tkwi jej wyjątkowość? Przede wszystkim w niebanalnym pomyśle na ekspozycję bombek XXL. Dekoracje stały się nie tylko elementem piramidy, ale również zostały zawieszone na drzewach niczym na świątecznej „choince”, co skutecznie wyróżniło Słubice w okresie świątecznym. Nie zabrakło klasycznych rozwiązań: miejska choinka-nakładka na wieże kwiatowe skutecznie przykuwa spojrzenia!

Kliknij w zdjęcie, bo zobaczyć świąteczną dekorację ze Słubic w większej rozdzielczości:
Już w czwartek opublikujemy drugą część świątecznego zestawienia, a w nim: Rakoniewice, Śmigiel, Września, Zielona Góra oraz Sława – zapraszamy i wyczekujemy Waszych zdjęć!

Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz