Surrealistyczna architektura

15 stycznia 2016
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Co powstanie, gdy za obróbkę „zwyczajnego” zdjęcia zabierze się pomysłowy artysta? Na pewno nie ograniczy się do wyregulowania ostrości i natężenia barw. Zresztą… zobaczcie sami:

Víctor Enrich (5)Źródło: www.victorenrich.com

Víctor Enrich to pochodzący z Hiszpanii artysta-fotograf, którego pasją jest zabawa formą i kształtem… budynków oraz szeroko pojmowanej przestrzeni miejskiej. Cztery lata temu zasłynął za sprawą serii zdjęć opublikowanej pod tytułem City Portraits. Na pierwszy rzut oka: tętniące życiem miasta, smukłe wieżowce, wielkie, zatłoczone ulice, czyli nic, co mogłoby zaskoczyć widza.

Víctor Enrich (4)Źródło: www.victorenrich.com

Już po kilku chwilach pojawia się pytanie? Ale… Jak? Wszystko za sprawą dość oryginalnego podejścia do fotografowania miast. Przedstawione na zdjęciach budynki nie do końca wyglądają tak, jak w rzeczywistości, a grawitacja zdaje się zupełnie nie istnieć. Jak inaczej wytłumaczyć formę wieżowców, które „tańczą” ponad pełnymi samochodów ulicami albo domy mieszkalne, które zdają się drwić z wszelkich praw fizyki?

Víctor Enrich (2)Źródło: www.victorenrich.com

Okazuje się, że Víctor Enrich opanował nie tylko sztukę robienia zdjęć, ale również ich oryginalnej obróbki. Programy komputerowe do obróbki grafiki pozwoliły mu stworzyć coś, naprawdę nietypowego – a może to jedynie zapowiedź tego, jak kiedyś będą wyglądały nasze miasta? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie, jednak trzeba powiedzieć, że sam widok budynku „pochylonego” nad zatłoczonymi chodnikami może mrozić krew w żyłach… Odważnych zachęcamy do obejrzenia innych pomysłów zdolnego mieszkańca słonecznej Hiszpanii:

Źródło: www.victorenrich.com