Strzelce Krajeńskie gotowe na Wielkanoc!

Piękna miniatura – a do kompletu – równie urokliwa wersja XXL. Tak prezentują się wielkanocne dekoracje – kolorowe pisanki miejskie w Strzelcach Krajeńskich. Nie zabrakło również ażurowych dekoracji oraz pełnych bratków wież kwiatowych. Jest barwnie, wesoło, ale również… z nutką wzruszenia. Brzmi ciekawie? Zapraszamy!

www.terraeaster.com

Wielkanocne dekoracje – hołdem dla Artysty

Kolorowe pisanki miejskie, zwane również „Prokopkami”, ulokowane na rynku w Strzelcach Krajeńskich, zachwycają – nie tylko symbolizują ulubione tradycje, ale przede wszystkim: imponują pięknymi wzorami. A te są wprost wyjątkowe – niepowtarzalne, bowiem są owocem pracy ludzkich rąk. Za malunkami na strzeleckich pisankach stoi niedawno zmarły lokalny artysta, człowiek wielu talentów, pan Jan Prokop – na cześć którego nazwano wielkanocną kompozycję. Jak zaznaczają włodarze miasta:

Prokopki w rozmiarze XXL upiększają centrum Strzelec Krajeńskich

Sztuka niedawno zmarłego strzeleckiego artysty Jana Prokopa, była inspiracja do stworzenia tegorocznej dekoracji miasta.

Dla jeszcze lepszego wyeksponowania pisanek, zamocowano je na specjalnych uchwytach i ustawiono w centralnej części miejskiego rynku. Ciekawostka – wielkie pisanki miejskie maja swoje „miniodpowiedniki”!

www.terraeaster.com

Miasto gotowe na wiosnę

W Strzelcach Krajeńskich już po raz kolejny można podziwiać wielkanocne, jak również typowo wiosenne dekoracje. Wespół z kolorowymi pisankami do przestrzeni trafiły także pełne kolorowych bratków ażurowe dekoracje oraz wieże kwiatowe, w analogiczny sposób ukwiecono gazony. Choć to dopiero początek sezonu wiosennych nasadzeń, już teraz efekt okazuje się być w pełni udany – wszak po wyjątkowo długiej, śnieżnej zimie, nie ma nic przyjemniejszego niż widok żywych roślin!

www.terraeaster.com

www.wiezekwiatowe.pl

www.terraeaster.com

www.terraeaster.com

www.terraeaster.com

www.terraeaster.com

 

Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy włodarzom miasta Strzelce Krajeńskie.