Stan naturalnie błogosławiony

16 lipca 2013
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Rośliny kochane niczym własne dzieci – oto jedna z bardziej niezwykłych akcji ekologicznych. A może pomysł matkowania roślinom jest po prostu dziwaczny? Oceńcie sami.

Plant PregnancyŹródło: www.alice-kim.com

Niemal każdemu zdarzyło się kiedyś przeoczyć podlewanie domowych roślin. Zapewne przytrafiło się to również młodej designerce Alice Kim, która postanowiła zwrócić uwagę na nasze roztargnienie. Stworzyła więc… mobilne, transparentne donice, które mocuje się na ramionach i nosi na brzuchu – niczym prawdziwe dziecko. W ten sposób „rodzice” mogą opiekować się swoją rośliną i obserwować jej rozwój.

Taki „brzuch” nie przeszkadza w zwykłym funkcjonowaniu, z założenia ma stać się elementem codzienności, jednak wymaga takiej samej troski jak mały człowiek Przewidziano nawet opiekę po „narodzinach”, pomaga w tym specjalny wózek, odpowiednio dostosowany do transportowania młodej rośliny.

Plant Pregnancy
Źródło: www.alice-kim.com

Projekt „Plant Pregnancy” jest elementem pracy dyplomowej, co prawda nie wszedł do masowej produkcji, ale kto wie? Pomysł jest przecież niezwykle uniwersalny, w błogosławionym stanie mogą znaleźć się zarówno panie, jak i panowie, odwołuje się do instynktownej wręcz potrzeby opieki nad młodym stworzeniem.

Plant Pregnancy
Źródło: www.alice-kim.com

Mamy coraz więcej obowiązków, coraz mniej czasu poświęcamy naturze. Może właśnie taki kontrowersyjny sposób uświadomi nam, jak ważna jest ona w naszym życiu?

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej autorki.

Plant Pregnancy
Źródło: www.fpięć.pl

Plant Pregnancy
Źródło: www.fpięć.pl

Dodaj komentarz