Stalowe zwierzęta

6 marca 2015
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Drewno, kamień, marmur – rzeźby wykonane z tych materiałów nikogo nie dziwą. Jeśli brakuje Wam czegoś naprawdę oryginalnego, zobaczcie figury zwierząt stworzone ze… stalowego drutu.

Kendra Haste (12)Źródło: www.thisiscolossal.com

Artystka Kendra Haste za pomocą najzwyklejszego stalowego drutu tworzy naturalnych rozmiarów figury zwierząt. Nakładając kolejne warstwy tworzywa, niekiedy nawet je malując, jest w stanie wiernie oddać wszystkie anatomiczne szczegóły dzikich stworzeń.

Kendra Haste (1)Źródło: www.thisiscolossal.com

Umiejętności Kendry są tak doskonałe, że w rzeźbach można nawet dostrzec zarys mięśni zwierząt. Z drugiej strony, umie ona w taki sposób ukształtować twarde, stalowe tworzywo, by uzyskać wrażenie puszystej lwiej grzywy.

Kendra Haste (7)Źródło: www.kendrahaste.co.uk

To właśnie różnorodność kształtów, jakie może przybrać drut przekonała artystkę o jego zastosowaniu. „Żaden inny materiał, jaki dotąd używałam, nie dawał mi możliwości tak dokładnego odwzorowania ruchu i budowy zwierząt, nie pozwalał na uzyskanie tak widocznego kontrastu pomiędzy masą żywego zwierzęcia, a lekkością i zwiewnością rzeźby”, zaznacza artystka.

Kendra Haste (9)Źródło: www.thisiscolossal.com

Zwierzęta fascynowały Kendrę od zawsze – rzeźby pokazują sposób, w jaki ona sama je postrzega. Są również rezultatem wieloletnich studiów nad anatomią dzikich stworzeń i zachowaniami zaobserwowanymi ich w naturalnym środowisku. To energia zwierząt inspiruje artystkę do pracy „Zawsze staram się tchnąć w moje rzeźby iskrę życia i nadać im specyficznego charakteru”, zaznacza Kendra.

Kendra Haste (8)Źródło: www.kendrahaste.co.uk

Jeśli chcecie zobaczyć dzieła Kendry, odwiedźcie Tower of London, macie sporo czasu – instalacja pozostanie tam jeszcze do 2012 roku.

Kendra Haste (6)Źródło: www.kendrahaste.co.uk

Kendra Haste (5)Źródło: www.thisiscolossal.com

Kendra Haste (4)Źródło: www.kendrahaste.co.uk

Kendra Haste (3)Źródło: www.kendrahaste.co.uk

Kendra Haste (2)Źródło: www.thisiscolossal.com

Kendra Haste (11)Źródło: www.thisiscolossal.com

Kendra Haste (10)Źródło: www.kendrahaste.co.uk

1 komentarz do wpisu “Stalowe zwierzęta”

Dodaj komentarz