Stadion we Wrocławiu

Stadion we Wrocławiu

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Nie bez powodu Stadion Wrocław zajął drugie miejsce w plebiscycie na najpiękniejszy stadion wybudowany w 2011 roku.

W głosowaniu czytelników serwisu stadiony.net wrocławski stadion otrzymał około 21 tysięcy punktów. Dzięki czeku pokonał obiekty znajdujące się Krakowie, Warszawie, Francji, Stanach Zjednoczonych, Chinach czy na Ukrainie.

Stadion we Wrocławiu po podświetleniu wygląda jak Chiński lampion – koncepcję tą przygotowali  JSK Architekci. Arena miała być łatwo rozpoznawalna i kojarzona z dynamicznie rozwijającym się Wrocławiem. Charakteryzuje się innowacyjną elewacją, która znakomicie podkreśla jego sylwetkę.

Budynek stadionu został osłonięty siatką z włókna szklanego pokrytego teflonem. Siatka umocowana jest za pomocą stalowych pierścieni, które okalają cały obiekt.

Zaawansowana technologia oświetleniowa umożliwia zmianę koloru elewacji budynku. Dzięki czemu możliwy jest dobór odpowiedniej barwy elewacji budynku do wydarzenia odbywającego się na stadionie. Według serwisu stadiony.net budowę stadionu szacuje się za ponad 900 mln zł (po zwrocie VAT ponad 700 mln). To jedyny taki obiekt w Polsce!

Przed budynkiem stadionu, zaplanowano także elementy małej architektury, czyli ławeczki wraz z zielenią, zapraszające do odpoczynku i relaksu lub  służące jako punkty spotkań ze znajomymi.

Źródło: www.2012.wroc.pl

Dodaj komentarz