Plebiscyt
Sposób na dziurę w całym

Sposób na dziurę w całym

15 maja 2015


image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Z czym kojarzy się Wam jazda po polskich drogach? Jeśli podobnie jak nam, z uszkodzoną nawierzchnią, pewnie również pokochacie pomysł na naprawianie jej… Sztuką. I to nie byle jaką!

Jim Bachor (1)Źródło: www.boredpanda.com

Kierowcy w Chicago mogą cieszyć się nie tylko gładkimi, ale również pięknymi drogami. Dłuższe życie swoich pojazdów mogą zawdzięczać Jimowi Bachorowi, który już nie raz dowiódł, że nawet największy mankament przestrzeni może być piękny.

Jim Bachor (8)Źródło: www.demilked.com

Pochodzący z Chicago artysta wypełnia przestrzeń miejską street artem. I to do słownie. Za płótno służą mu bowiem dziury w jezdni. Na co dzień skutecznie uprzykrzające życie kierowcom wyrwy okazały się doskonałą inspiracją: bo skoro nikt nie kwapi się, by naprawić je w klasyczny sposób, może więc posłużyć się małym fortelem?

Jim Bachor (7)Źródło: www.boredpanda.com

To nie pierwszy raz, gdy Jim wykorzystał sztukę do walki z opieszałymi drogowcami. Jego poprzedni popis polegał na wypełnieniu dziur w nawierzchni mozaiką z kolorowymi kwiatami. Minęło kilka miesięcy, a w międzyczasie jezdnia pokryła się nowymi wyrwami, a stąd już tylko krok do pięknych dzieł sztuki.

jim bachorŹródło: www.thisiscolossal.com

Najnowsze mozaiki, jakie powstały na terenie Chicago przedstawiają smakowite lody w rozmaitych odsłonach: na patyku, w rożku, a nawet tzw. „sandwiche”. Jest więc kolorowo i estetycznie, a jazda samochodem jest nieco bardziej komfortowa.

Jim Bachor (4)Źródło: www.demilked.com

Czy kiedykolwiek pomyślelibyście, że znienawidzone dziury w jezdni staną się dziełem sztuki? Kamienna mozaika nie jest zapewne najbardziej trwałym i materiałem do wypełniania wyrw, jednak nie mamy wątpliwości, że Jim znalazł doskonały sposób na zwrócenie uwagi władz na problem uszkodzonej nawierzchni. Czekamy na naśladowców w Polsce 🙂

Jim Bachor (6)Źródło: www.mixedgrill.nl

Jim Bachor (3)Źródło: www.boredpanda.com

Jim Bachor (2)Źródło: www.mixedgrill.nl

Jim Bachor (10)Źródło: www.demilked.com

« »

Dodaj komentarz