Śmigiel Najpiękniej Ukwieconym Miastem w Polsce

Tagi: konkurs terra, najpiękniej ukwiecone miasto, plebiscyt terra, terra flower power, 26 sierpnia 2019
image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł
Ósma edycja plebiscytu Terra Flower Power dobiegła końca. Polskie miasta rywalizowały o miano Najpiękniej Ukwieconego od 1 lipca do 26 sierpnia. Mieszkańcy Śmigla od początku niestrudzenie walczyli o podium dla swojej miejscowości i nie oddali prowadzenia już do samego końca ­– 1160 oddanych głosów to pewne zwycięstwo!

Zielona strona miasta

O tym, jak ważna jest zieleń w naszych miastach nie trzeba nikogo przekonywać. Aby wyłonić i nagrodzić miasta, które najbardziej dbają o zielone akcenty w swoich przestrzeniach, autorzy bloga Inspirowani Naturą przy wsparciu firmy Terra Group już po raz ósmy zorganizowali fotograficzny plebiscyt.

Konkurs przeprowadzony na facebookowym profilu facebook.com/inspirowani/ oraz pod adresem www.inspirowaninatura.pl/plebiscyt2019 po raz kolejny wzbudził ogromne zainteresowanie, a łączna liczba 6427 oddanych przez Internautów głosów najlepiej o tym świadczy.

Dziesiątki pięknych miast

Od 1 lipca trwał etap zbierania zgłoszeń. Po miesiącu w szrankach stało już 64 miasta z całej Polski. Pośród uczestników znalazły się zarówno metropolie, jak i niewielkie miejscowości – każda z imponującą aranżacją swoich przestrzeni. Z pierwszym dniem sierpnia ruszyło głosowanie, a ostatecznie, po zaciętej walce na podium znalazły się trzy najpiękniej ukwiecone miasta: Śmigiel (1160 głosów), Września (1071 głosów) oraz Grodzisk Mazowiecki (897 głosów).

Poznaj pełną listę wyników ósmego plebiscytu Terra Flower Power

Najpiękniejsi stanęli na podium

Na zwycięskie miasta czekają nagrody: do Śmigla trafi wieża kwiatowa H2000. To samo miasto zyska pamiątkową statuetkę, a także stanie się plenerem dla sesji zdjęciowej, której efektem będzie fotografia do kalendarza miejskiego Terra na rok 2020. Września otrzyma donicę miejską Plane Ring Lux, a Grodzisk Mazowiecki: donicę Gianto 120 – wszystkie nagrody trafią do miast jeszcze tej jesieni, w pełni ukwiecone za sprawą partnerów plebiscytu firmy Substral oraz szkółki roślin ozdobnych Ulińscy.

Widzimy się za rok

Dziewiąta edycja plebiscytu Terra Flower Power przeszła do historii. Kolejne miejskie zmagania o tytuł Najpiękniej Ukwieconego Miasta już za rok.