Smacznie… i ze smakiem

image_pdfZapisz ten artykuł w formacie .pdfimage_printWydrukuj ten artykuł

Pogoda nie rozpieszcza. Czy Wam również nie w smak wychodzić do ogrodu po świeże zioła? Czas najwyższy zacząć przygotowania do jesieni – przenieśmy więc ogród do wnętrza!

Elho Brussel Herbs DuoŹródło: www.makeithome.pl

Coś dla osób, które posiłek bez dodatku aromatycznych ziół uznają za zupełnie nieudany. Wiadomo przecież, że najsmaczniejsze pochodzą z własnej, przydomowej uprawy.

Elho Brussel Herbs DuoŹródło: www.makeithome.pl

…z drugiej strony konieczność opuszczania ciepłych domowych pieleszy dla znalezienia ulubionych ziół nie jest atrakcyjną propozycją, gdy na zewnątrz siąpi deszcz. Również same rośliny nie przepadają za taką pogodą, więc dla dobra obu stron dobrze jest przenieść ogród do domu.

Donice ElhoŹródło: www.makeithome.pl

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest miniaturowy ogródek w kuchni najlepiej na słonecznym parapecie okiennym lub innym łatwo dostępnym, jasnym, osłoniętym miejscu. Pamiętajcie, że oregano ma piękne żółte liście – każde pomieszczenie, w którym zakwitnie, zyska nie tylko piękny zapach, ale również piękny, naturalny akcent kolorystyczny.

Elho Brussel Herbs DuoŹródło: www.makeithome.pl

Zioła uprawiamy stosując donice, skrzynki kwiatowe lub specjalne pojemniki. Rośliny podlewamy codziennie, używając przegotowanej wody w pokojowej temperaturze. Równie ważne jest systematyczne podcinanie – wówczas zioła będą stale wypuszczać nowe, świeże, pachnące listki. Gdy decydujemy się na rośliny wieloletnie, nawozimy je stosując specjalne mieszanki do nabycia w sklepach ogrodniczych.

Elho Brussel Herbs DuoŹródło: www.makeithome.pl

Przy wyborze należy pamiętać, że są gatunki roślin, które mogą walczyć z innymi bądź potrzebować więcej miejsca. Aby nasz domowy ogród pięknie wyglądał i pachniał, rośliny potrzebują czasu i odpowiedniej pielęgnacji.

Elho Brussel Herbs DuoŹródło: www.makeithome.pl

Miejscem, w którym zioła będą się czuć najlepiej, jest donica Brussels Herbs od Elho. Jej przewaga nad innymi pojemnikami kryje się w poręcznych, specjalnie przystosowanych do cięcia listków nożyczkach. Koniec ze żmudnym szatkowaniem szczypiorku!

Elho Brussel HerbsŹródło: www.makeithome.pl

Brussels Herbs wygrywa również w kategorii wyglądu zewnętrznego oraz wyboru kolorów wykończenia. Soczysta limonka, klasyczna zieleń, żywa czerwień, czysta biel, naturalny brąz, a może stonowany antracyt? Opcja na większą ilość roślin, czy może bardziej odpowiednia będzie jednak Brussels Herbs w mniejszej wersji?

Elho Brussel HerbsŹródło: www.makeithome.pl

Gotowi na jesień? Jak to dobrze, że widok świeżych ziół i ich aromat umili czas oczekiwania na wiosnę.

Elho Brussel Herbs DuoŹródło: www.makeithome.pl

Make it Home

Zakupy w Internecie to dzisiaj codzienność – oszczędność czasu, siły, cierpliwości, a bardzo często i pieniędzy. Nie musisz wychodzić z domu, by kupić donicę, lampę, a nawet fotel. W makeithome.pl znajdziesz wszystko, czego szukasz dla domu i ogrodu – niekończąca się skarbnica oryginalnych inspiracji stoi przed Tobą otworem!

 


Cześć!
Nie Przegap! Dołącz do Naszego Newslettera!
Otrzymuj informacje o nowościach, specjalnych promocjach i inspirujących treściach. Wprowadź swój e-mail i bądź z nami na bieżąco!
Kamila Pieślak i zespół Terra Group [sibwp_form id=2]

Dodaj komentarz