Serce Ostrowca bije w rynku

Duża przestrzeń to dużo pomysłów na jej zaaranżowanie. Szczególnie w przypadku miast, które coraz częściej decydują się na stworzenie naprawdę rozległych placów – miejsc przyjaznych mieszkańcom, będących wizytówką okolicy. Aby jednak założenia stały się rzeczywistością, warto wybrać elementy, które staną się „kropką nad i”, spajając całą kompozycję i nadając jej wyjątkowości – duże donice Gianto!

wielkie-donice-gianto-ostrowiec-swietokrzyski-6-mediumŹródło: www.terraform.pl

Rozległy rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim przeszedł rewitalizację już przed dekadą. W ciągu dziesięciu lat, jakie minęły od nadania mu nowoczesnej, minimalistycznej formy, czas stanął w miejscu. Na skutek braku miejsca dla tradycyjnych nasadzeń nie pojawiła się nowa zieleń, miasto nie mogło się również poszczycić charakterystycznym wyróżnikiem, który stałby się jego znakiem rozpoznawczym. Aby odmienić tę sytuację, wystarczyło jedynie wykorzystać potencjał Ostrowca Świętokrzyskiego i odpowiednio zaakcentować jego największe atuty – piękną architekturę i przestrzeń, która wcale nie musi przytłaczać, ale dawać wrażenie wolności.

wielkie-donice-gianto-ostrowiec-swietokrzyski-5-mediumŹródło: www.terraform.pl

Ożywić rynek, wprowadzić do niego zieleń i „zapanować” nad jego rozmiarami – to główne cele, jakie przyświecały przeprowadzonej w 2016 roku inwestycji. Założenia tego planu zostały zrealizowane dzięki wielkim donicom Gianto 120 w kolorze soczystej pomarańczy, które trafiły na centralną płytę rynku, a także na wyznaczające jego krawędzi murki oporowe. W ten sposób powstała spójna kompozycja, kładąca silny akcent na wybrane rejony rynku, co pozwoliło oswoić jego nieco surowy, przepastny charakter.

wielkie-donice-gianto-ostrowiec-swietokrzyski-2-mediumŹródło: www.terraform.pl

Obecność wielkich donic Gianto to również możliwość ukwiecenia centrum kolorowymi roślinami, które skutecznie przełamały  monopol zieleni drzew i krzewów. W pojemnikach zostały nasadzone więc barwne odmiany ozdobnych okazów, które wraz z żywym kolorowym samych donic, stworzyły wyraźny akcent na tle jednostajnego placu.

wielkie-donice-gianto-ostrowiec-swietokrzyski-7-mediumŹródło: www.terraform.pl

Obecnie serce Ostrowca Świętokrzyskiego tętni życiem. To zasługa zarówno włodarzy miasta, który chętnie organizują na rynku rozmaite, spajające społeczność imprezy, jak i odpowiednio dobranych dekoracji. Stylowa, modna forma donic podkreśla modernistyczny charakter centrum, a także staje się wabikiem dla mieszkańców i gości ceniących sobie oryginalny design.

wielkie-donice-gianto-ostrowiec-swietokrzyski-3-mediumŹródło: www.terraform.pl

Dzięki temu, że donice Gianto od nuno’ni zostały wykonane z polietylenu, niestraszne im żadne uszkodzenia mechaniczne, wobec czego mogą zdobić rynek nawet podczas plenerowych imprez i nie wymagają przenoszenia. Odporność na skrajne warunki pogodowe gwarantuje, że rynek w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie zachwycał kolorami nawet w samym środku zimy!